Кулеба: Україна витягнула ЄС зі стану "коми нерозширення"

П'ятниця, 5 січня 2024, 20:43

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба переконаний, що Україна допомогла Європейському союзу вийти зі стану "коми нерозширення".

Як повідомляє "Європейська правда", про це він сказав в інтерв’ю ведучому Вадиму Карп’яку, яке транслювалося в Instagram.

"Саме Україна витягнула Європейський Союз зі стану "коми нерозширення"…Як царство спокою він перебував в живому нормальному стані, але як сила як рушійна сила історії він перебував в комі, в яку сам себе загнав так званим явищем втоми від розширення", – зазначив глава українського МЗС.

За його словами, якби не Україна "ЄС і на зараз залишався в цій комі і не був історичною силою".

"А відкрившись до ідеї розширення вони по суті повернули себе на історичну сцену і повернули нам віру і оптимізм саме в історичну роль Європейського Союзу", – підкреслив Кулеба.

Нагадаємо, 14 грудня на саміті ЄС лідери підтримали відкриття переговорів з Україною і Молдовою.

Хоча рішення стосовно Києва тривалий час блокувала Угорщина, її вето вдалось подолати, вмовивши угорського прем'єра Віктора Орбана вийти з кімнати під час голосування й таким чином утриматись.

Сам Орбан пізніше заявив, що погодився відмовитися від права вето на початок переговорів про вступ України до ЄС тому, що у нього буде ще багато можливостей заблокувати цей процес.

Читайте також: Поразка Орбана чи перемога України? Деталі та наслідки рішення історичного саміту ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.