США на два роки продовжать перебування українців за гуманітарними паролями

Середа, 28 лютого 2024, 10:30

Міністерство національної безпеки США ухвалило рішення продовжити можливість перебування українців за гуманітарними паролями на два роки.

Про це повідомила посол України в США Оксана Маркарова, пише "Європейська правда".

Ухвалене рішення надає можливість громадянам України, строк перебування яких на території США за гуманітарними паролями закінчується у цьому році, отримати нові гуманітарні паролі строком до двох років, зазначила Маркарова.

Право поновити свій статус гуманітарного паролю отримали як українці, які прибули до США за програмою "Uniting for Ukraine" (U4U), так і громадяни, яким було надано гуманітарний пароль в пунктах пропуску через державний кордон США у період з 11 лютого до 25 квітня 2022 року, до запровадження цієї програми.

"Переконана, що це рішення має особливу актуальність для тих громадян, які втратили свої домівки внаслідок російської військової агресії та вимушено виїхали з територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих Росією", – зауважила Маркарова.

Детальна інформація щодо умов та процедури отримання громадянами України нових гуманітарних паролів опублікована на сайті Служби з питань громадянства та імміграції США.

Нагадаємо, торік Міністерство національної безпеки США оголосило про продовження до 19 квітня 2025 року статусу тимчасового захисту для громадян України у зв'язку з нинішнім повномасштабним вторгненням Росії.

Статус тимчасового захисту для українців почав діяти у США у середині квітня 2022 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.