Партія Ердогана зазнала найбільшої за 22 роки поразки на місцевих виборах у Туреччині

Новини — Понеділок, 1 квітня 2024, 07:50 —

Політична сила чинного президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана – Партія справедливості і розвитку (ПСР) – зазнала найбільшої поразки на місцевих виборах від головної опозиційної Республіканської народної партії з моменту його приходу до влади 2002 року.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє Reuters.

Після підрахунку більшості голосів представник опозиції Екрем Імамоглу лідирує на 10% у перегонах за посаду мера Стамбула – найбільшого міста Туреччини, водночас його Республіканська народна партія зберегла за собою контроль над столицею Анкарою та здобула 15 посад мерів в інших містах по всій країні.

Це стало найбільшою поразкою Ердогана та його партії за більш ніж двадцятирічний період їхнього перебування при владі та може свідчити про зміни в політичному ландшафті країни. Сам президент назвав це "поворотним моментом" у своєму зверненні після опівночі.

"Якщо ми припустилися помилки, ми її виправимо. Якщо нам чогось не вистачає, ми це допрацюємо", – зазначив він.

За даними підрахунку бюлетенів з майже 93% виборчих урн, відкритих у Стамбулі, Імамоглу отримав 50,92% підтримки порівняно з 40,05% за кандидата від ПСР Мурата Курума – колишнього міністра в уряді Ердогана.

Часткові офіційні результати, оприлюднені державним агентством Anadolu, показали, що ПСР та її головний союзник втратили посади мерів у 19 ключових муніципалітетах, зокрема великих містах Бурса та Баликесір.

Голосування на місцевих виборах відбувалося 31 березня.

Нагадаємо, на початку березня президент Туреччини натякнув, що у майбутньому може піти з політики.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.