Ультраправі гарантовано виграють дострокові вибори у Франції – опитування

Новини — Вівторок, 11 червня 2024, 08:59 —

Перше опитування громадської думки, опубліковане після шокуючого рішення президента Франції Емманюеля Макрона про розпуск парламенту, показує, що ультраправе "Національне об'єднання" виграє дострокові вибори, але без абсолютної більшості.

Про це свідчить опитування, проведене Toluna Harris Interactive для Challenges, M6 і RTL, дані наводить Euractiv

Антиімміграційна та євроскептична партія Марін Ле Пен "Національне об'єднання", за опитуванням, отримає від 235 до 265 місць у Національній асамблеї. Нині у партії всього 88 місць.

Утім, передбачувана кількість мандатів не дотягує до 289, необхідних для абсолютної більшості.

Реклама:

Опитування показало, що кількість депутатів центристського альянсу Макрона може скоротитися вдвічі – з 250 до 125-155.

Ліві партії можуть разом контролювати від 115 до 145 місць.

Рішення Макрона про розпуск парламенту дає все більш популярним ультраправим реальний шанс прийти до влади. Це рішення негайно призвело до падіння курсу євро, а французькі акції та державні облігації обвалилися. 

"Національне об'єднання" отримало 31,4% голосів на виборах до Європарламенту, тоді як партійна коаліція Макрона "Відродження" – 14,6%.

Навіть якщо "Національне об'єднання" отримає більшість у французькому парламенті, Макрон залишиться президентом ще на три роки і відповідатиме за оборону та зовнішню політику.

Через день після того, як Макрон оголосив дострокові вибори, дві провідні ультраправі сили країни почали переговори про можливе об'єднання для формування наступного уряду.

Детально про причини рішення Макрона читайте у статті "Європейської правди".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: