Дуда: Україна має отримати запрошення до НАТО

Новини — Середа, 12 червня 2024, 10:20 —

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що союзники мають офіційно запросити Україну до НАТО, хоча повноцінним членом вона зможе стати лише після завершення війни.

Як повідомляє RMF24, пише "Європейська правда", про це польський президент сказав на зустрічі "Бухарестської дев’ятки" у Ризі.  

Коментарі Дуди пролунали у контексті польських пріоритетів на майбутньому саміті НАТО у Вашингтоні, серед них він назвав подальше посилення обороноздатності Альянсу, перегляд підходу НАТО до Росії та роботу над реалізацією євроатлантичних прагнень України. 

Саміт "Бухарестської дев’ятки" через позицію Угорщини не погодив спільну заяву

Реклама:

Серед іншого, Дуда заявив, що союзники мають офіційно запросити Україну у НАТО.

"Для нас очевидно, що Україну не можна повною мірою прийняти до Альянсу до того, як закінчиться війна. Але цей процес, на нашу думку, має тривати, тому що це також буде демонстрацією НАТО для Росії, що прагнення України щодо членства в Альянсі чують, розуміють і рухаються до їхньої реалізації", – сказав Анджей Дуда. 

Нагадаємо, держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що саміт НАТО у Вашингтоні в липні повинен забезпечити "прокладання мосту" до членства України в Альянсі.

Перед тим посол США при НАТО заявила, що на зустрічі лідерів Північноатлантичного альянсу у Вашингтоні будуть важливі зміни формулювань щодо перспективи членства України у НАТО.

Вона повідомила, що в НАТО дійшли згоди про необхідність дати політичний сигнал щодо наближення України до Альянсу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: