G7 розкрила деталі кредиту на $50 млрд за рахунок російських активів

Новини — П'ятниця, 14 червня 2024, 20:44 —

Лідери "Групи семи" ухвалили декларацію за підсумками саміту, в якій виклали деталі механізму, через який Україна отримає до 50 мільярдів доларів допомоги за рахунок заморожених активів Росії.

Про це пише "Європейська правда", в розпорядженні якої є текст декларації.

Очільники держав G7 підкреслили, що, згідно з даними Світового банку, Росія завдала Україні збитків на суму понад 486 мільярдів доларів і зобов’язана їх відшкодувати.

"З метою підтримки поточних і майбутніх потреб України в умовах тривалої оборони від Росії, G7 розпочне надання Україні позики за Extraordinary Revenue Acceleration (ERA), щоб до кінця року надати Україні близько 50 мільярдів доларів США додаткового фінансування", – зазначають вони.

Реклама:
Зеленський про зустріч G7: Головний результат для нас – буде більше ППО 

Ці позики погашатимуться за рахунок надзвичайних надходжень від знерухомлених російських суверенних активів у Європейському Союзі та інших юрисдикціях. "Група семи" підтвердила, що активи Росії будуть заморожені до припинення нею агресії та відшкодування всіх збитків Україні.

Фінансування G7 скеровуватиме "на військові, бюджетні потреби України та потреби у відновленні", а координуватиме цей процес Міжвідомча координаційна платформа донорів для України.

"У світлі вищезазначеного, ми доручаємо нашим відповідним міністрам та урядовцям виконати ці зобов'язання вчасно, щоб ERA розпочала виплату коштів до кінця року", – йдеться в декларації.

Нагадаємо, прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні напередодні підтвердила досягнення лідерами G7 політичної угоди про надання Україні близько 50 мільярдів доларів підтримки за рахунок заморожених російських активів.

Читайте також: Захід поділиться з Україною доходами від російських активів. Як це працюватиме.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: