Найбільший авіаперевізник Європи запроваджує екологічний збір: може сягати 72 євро

Новини — Вівторок, 25 червня 2024, 18:36 —

Авіакомпанії групи Lufthansa – найбільшого авіаперевізника в Європі – з 2025 року включатимуть доплату в розмірі до 72 євро за квиток, аби покрити витрати в межах нової системи квоти на шкідливі викиди в ЄС.

Про це, як пише "Європейська правда", Lufthansa повідомила 25 червня.

Доплата стосуватиметься квитків, заброньованих із 26 червня, та рейсів, які вилітають із європейських країн. Залежно від відстані подорожі вона становитиме від 1 до 72 євро.

"Група авіакомпаній не зможе самостійно нести додаткові витрати, які послідовно зростатимуть і пов'язані з регуляторними вимогами, в найближчі роки", – йдеться в пресрелізі Lufthansa.

Реклама:
Данія з 2025 року запровадить "зелений" податок на авіаквитки

Там додали, що доплата піде на відшкодування вартості квот на викиди для авіаційного транспорту, запроваджених Євросоюзом, які набудуть чинності цього та наступного року.

До складу групи Lufthansa входять такі перевізники, як Eurowings, Swiss, Austrian та Brussels Airlines.

Нагадаємо, наприкінці 2022 року ЄС погодив систему торгівлі квотами на викиди (ETS) і мандатами на використання екологічного авіаційного палива (SAF).

До 2030 року викиди в секторах, для яких діє ETS, мають скоротитися на 62% в порівнянні з 2005 роком. Для цього на рівні ЄС будуть одноразово знижені квоти на викиди: у 2024 році – на 90 мільйонів тонн еквівалента CO2, у 2026 році – на 27 мільйонів тонн еквівалента CO2.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: