Венеційська комісія розкритикувала пакетний проєкт Грузії "за захист сімейних цінностей"

Новини — Середа, 26 червня 2024, 15:27 —

Венеційська комісія Ради Європи закликала Грузію не ухвалювати пакетний законопроєкт, ініційований парламентською більшістю, щодо "захисту сімейних цінностей".

Про це повідомляє "Ехо Кавказу", пише "Європейська правда".

Венеційська комісія висловила жаль з приводу внесення цього проєкту і зазначила, що його ініціатори проігнорували застереження від міжнародних спостерігачів та намагаються просувати його на тлі наближення виборів. 

"Ця пропозиція сама по собі створює ризики виникнення ворожої і стигматизуючої атмосфери щодо ЛГБТ у Грузії", – зазначили у висновку. 

Реклама:

Комісія рекомендувала здійснити аргументований аналіз запропонованих змін, залучивши до обговорення у тому числі представників сексуальних та гендерних меншин і фахівців у питаннях юриспруденції, охорони здоров’я, освіти тощо. 

Нагадаємо, 20 червня юридичний комітет парламенту Грузії підтримав пакет запропонованих змін до законодавства, які обмежать права ЛГБТ і можливість поширювати інформацію на цю тему. 

Всього до пакета входить 19 проєктів законів, ключовим з них є проєкт "Про захист сімейних цінностей і неповнолітніх". 

Раніше "Венеційка" висловила стурбованість у зв'язку зі схваленням грузинським парламентом поправок до Виборчого кодексу, які скасовують гендерні квоти, та щодо складу Центральної виборчої комісії.

21 травня Венеційська комісія у терміновому висновку "наполегливо рекомендувала" Грузії відмовитися від закону "Про прозорість іноземного впливу" у його поточному вигляді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: