В Азербайджані через ООН призначили дострокові парламентські вибори

Новини — П'ятниця, 28 червня 2024, 17:21 —

Президент Азербайджану Ільхам Алієв у п’ятницю, 28 червня, підписав указ про розпуск парламенту – Міллі Меджлісу – та призначення дострокових парламентських виборів на 1 вересня.

Як пише "Європейська правда", відповідний указ опублікований на сайті президента Азербайджану.

Указ про розпуск парламенту Алієв підписав з огляду на рішення самих парламентарів та Конституційного суду, ухвалені напередодні

Минулого тижня партія Алієва "Новий Азербайджан", яка має більшість, вказала, що в листопаді – коли мали відбутись чергові вибори до Міллі Меджлісу – країна прийматиме Конференцію учасників Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

Реклама:

Партія пояснила, що з огляду на заходи безпеки та відповідні обмеження провести парламентські вибори буде складно, тому попрохала в Алієва "призначити позачергові вибори до Міллі Меджлісу".

Нагадаємо, що Ільхам Алієв у грудні 2023 року несподівано оголосив про дострокові президентські вибори, хоча міг перебувати на посаді до 2025-го. На них він прогнозовано переміг.

Через відмову допустити на вибори спостерігачів від Парламентської асамблеї Ради Європи та наклала на Азербайджан політичні санкції. А втім, азербайджанська делегація сама вирішила вийти зі складу ПАРЄ, не чекаючи рішення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: