Польські фермери протестують проти дороги до термінала, де перевантажують продукцію з України

Фото
Новини — Вівторок, 4 червня 2024, 15:55 —

У Польщі мешканці гміни Орли та фермери з організації "Підкарпатське ошукане село" розпочали блокаду національної дороги 77 в селі Дуньковичі.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на TVP3 Rzeszów.

Вони протестують проти будівництва нової дороги в напрямку Журавиці до термінала, де перевантажують продукцію з України. Очікується, що блокада триватиме до 30 червня.

 
Nowiny 24

Учасники акції стверджують, що будівництво не було узгоджене з землевласниками, і вважають, що така інвестиція збільшить інтенсивність руху на національній дорозі та позбавить місцевих фермерів їхніх земельних ділянок.

Реклама:

"Ми вимагаємо, щоб роботи з будівництва дороги були зупинені, наразі ця територія є дуже цінною з сільськогосподарської точки зору… Це ускладнить роботу фермерів, забере у них цінні поля, а також ускладнить пересування мешканців", – каже один з учасників протесту.

"З нами ніхто не консультувався, ми підозрюємо, що ця інвестиція буде зроблена під олігархів з України і служитиме їм, а не нам, підкарпатським фермерам і місцевим жителям", – зазначив Роман Кондрув з "Підкарпатського ошуканого села".

Страйкарі пропускають п'ять автомобілів на годину, за винятком маршрутних автобусів, мікроавтобусів та продуктових вантажівок. Вони вимагають переговорів з інвестором і зміни маршруту дороги.

Дорога, яку будують, має забезпечити краще сполучення з національною дорогою DK 77, яка наразі єдиною під'їзною дорогою до термінала в Журавиці. Термінал обробляє вантажі, що перевозяться залізницею з та в Україну, в тому числі сільськогосподарську продукцію.

Як відомо, з 4 червня на пункті пропуску "Рава-Руська – Гребенне" польські протестувальники почали блокувати рух вантажівок на виїзд з України.

Перед цим остання блокада на кордоні закінчилася наприкінці квітня, після прохання глави уряду Туска.

Читайте детально про те, як та чи надовго Дональд Туск переконав польських фермерів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: