ЄС посилить правила ввезення меду – це торкнеться і українських постачальників

Новини — Понеділок, 1 липня 2024, 12:20 —

ЄС з 30 листопада для покращення простежуваності ланцюга постачання меду та продуктів бджільництва на ринок посилить контроль з боку країн експортерів за операторами ринку.

Про це повідомила Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, пише "Європейська правда".

За інформацією Європейської комісії, під час ввезення на територію ЄС в 46% вантажів з медом та продуктами бджільництва були виявлені ті або інші невідповідності, а 57% експортерів з третіх країнах були відзначені як підозрілі щодо фальсифікації меду сторонніми цукрами.

У зв’язку з цим від 30 листопада 2024 року мед  та інші продукти бджільництва, призначені для споживання людиною, можуть ввозитися до ЄС, лише якщо вони відправляються, отримані та/або виготовлені в тих установах, які зазначені в списку від компетентного органу країни-експортера.

Реклама:

Зважаючи на це, зацікавлені українські оператори ринку виробників меду та продуктів бджільництва мають завчасно звернутися (за місяць) до територіального органу Держпродспоживслужби для внесення потужностей операторів ринку до списків потужностей, з яких дозволений експорт до ЄС меду та продуктів бджільництва для споживання людиною.

Нагадаємо, імпорт ЄС з України склав 22,8 млрд євро у 2023 році порівняно з довоєнним рівнем у 24 млрд євро у 2021 році.

Останніми постановами ЄС було запроваджено можливість екстреного гальмування для ввезення українських яєць, м'яса птиці, цукру, вівса, кукурудзи, круп та меду.

Деталі у статті: Торгівля вільна, але не до кінця: що зміниться для українського агроекспорту до ЄС

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: