ЗМІ: Літак Орбана у дорозі до Росії, хоча Будапешт досі не підтвердив візит

Новини — П'ятниця, 5 липня 2024, 11:23 —

Літак, ймовірно, з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном на борту вилетів з Будапешта та залетів у повітряний простір Білорусі на тлі повідомлень ЗМІ про заплановану зустріч Орбана з Владіміром Путіним у Москві.

Про це повідомив журналіст VSquare і Direkt36 Саболч Пані, пише "Європейська правда".

Він опублікував у соцмережі Х (Twitter) маршрут угорського урядового літака, який вже летить над Білоруссю – "у таємничому напрямку", саркастично відзначив журналіст.

Пані додав, що пресслужба прем'єр-міністра Угорщини повідомила журналістам тільки те, що Орбан буде в Азербайджані у п’ятницю та в суботу. Офіційно візит Орбана до Москви досі не підтверджений. "Я був би вкрай шокований, якби вони обманули і збрехали нам!" – знову в дусі сарказму додав журналіст.

Реклама:

Пані, який висвітлює Центрально-Східну Європу, повідомив напередодні з посиланням на власні джерела, що Віктор Орбан лише за кілька днів після відвідин Києва зібрався з візитом до Москви.

Цю інформацію також підтвердили джерела "Радіо Свобода". Посадовець ЄС, який побажав залишитися неназваним, повідомив "Радіо Свобода", що Орбан не інформував Євросоюз про заплановану поїздку до Москви. 

Глава Євроради Шарль Мішель на тлі повідомлень ЗМІ заявив, що Угорщина, яка головує у ЄС, не має мандата на взаємодію з Росією від імені ЄС. 

Орбан також визнав, що головування у Раді ЄС не дає Угорщині мандата для просування миру в Україні.

Деталі у статті: Що стоїть за поїздкою Орбана до Москви після зустрічі з Зеленським.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: