Статті

Одужання Італії: як країна відновлює життя після жорсткого карантину
Від 4 травня в Італії знову запрацюють мільйони підприємств, а люди отримають право відвідувати родичів, займатися спортом та ходити до музеїв.
Черги, готелі та “кутки для кашлю”: яким буде життя у посткарантинній Європі
Похід до ресторану, перукарні чи кінотеатру – все буде геть інакшим. Адже маски, дезінфекція, дистанція – слова, з якими ми попрощаємося не скоро. Якою буде Європа "нової нормальності"?
Назад до СРСР: чому заборона рейсів для заробітчан стосується всіх
Це - кроки назад до СРСР. В уряді мають зупинитися. Негайно. Навіть якщо досі не зрозуміли, наскільки серйозними можуть бути наслідки.
Шлях до "нормальності": як Австрія стала лідером з пом'якшення карантину
14 квітня Австрія стала першою країною Європи, яка пішла на послаблення коронавірусного карантину. Труднощі лише збільшили рівень підтримки коаліції та канцлера Себастьяна Курца.
Платний кордон та безкоштовний вірус: як заробляють на українцях, що повертаються додому
Якщо не змінити правила, то здирники і далі збиратимуть плату за перетин кордону, руйнуючи зусилля держави з подолання епідемії... 
Маски як нова національна ідея: як Чехія дійшла до виходу з жорсткого карантину
Носіння масок всіма та всюди стало ледь не національною ідеєю у Чехії. Як результат – країна вже почала повертатися до нормального життя і навіть обговорює можливості літнього відпочину чехів на морі.
Сценарій Януковича: як Кремль допомагає Додону зберегти владу в Молдові
Російський кредит має допомогти Ігорю Додону вдало переобратися на другий термін. Однак умови російської допомоги вже викликали опір як в опозиції, так навіть всередині правлячої коаліції.
Сідай, трійка: як експерти оцінили ефективність зовнішньої політики України
Досягнення української зовнішньої політики у 2019 році були оцінені експертами лише на трійку з плюсом. А найбільший регрес минулого року було зафіксовано у сфері парламентської дипломатії.
Україна поруч: як держава допомагає громадянам, що не повернулися додому
"Захист" – це програма допомоги українцям, які не змогли повернутися з-за кордону та досі лишаються в інших країнах в умовах обмежень транспортного сполучення. Які там банально застрягли.
В очікуванні українців: як пандемія змінила польський ринок праці
Польська економіка вже страждає від дефіциту сезонних працівників з України. Але тим, хто претендує на кращі вакансії, треба готуватися до загострення конкуренції.
Поствірусна дипломатія: як сучасні технології та карантин змінюють міжнародні відносини
Коронавірус перевів в онлайн і міжнародні відносини. Як зміниться дипломатична робота і з якими викликами стикнуться дипломати після завершення епідемії?
"Мрія" для НАТО: як українські літаки допомагають Європі та США здолати епідемію
Протягом останнього місяця українські літаки - в центрі уваги світових ЗМІ. Вони перевозять медичні маски, захисні костюми та обладнання для боротьби з коронавірусом.
Від вірусу до реваншу: подвійний виклик для нового уряду Словаччини
Початок епідемії збігся у часі з періодом перезавантаження влади у Словаччині. А тому коронавірусна криза стала тестом на зрілість для нового уряду Матовича.
Відпустки епохи коронавірусу: коли Європа почне приймати літаки та туристів з України
Ключові центри туризму – такі як Туреччина, Кіпр тощо – готуються приймати туристів за новими правилами, не чекаючи на завершення епідемії...
Заражені та щасливі: як Данії вдалося вгамувати коронавірус
Ще місяць тому Данія була в топі європейських країн за кількістю хворих на COVID-19 на мільйон населення, поступаючись лише Італії та Норвегії. Проте тепер усе змінилося.
Реформи онлайн: як Естонія зробила стрибок до цифрового лідерства
99% послуг, включно з голосуванням на виборах, оподаткуванням та управлінням бізнесом, доступні онлайн. Як маленька Естонія стала світовим лідером з цифрових реформ?
Президент на півтора терміну: як Польща намагається уникнути виборів під час кризи
Польська влада шукає шляхи, щоб уникнути президентських виборів під час економічної кризи. Новий сценарій – продовження каденції чинного президента Анджея Дуди до 2022 року.
Великдень на карантині: як Україна і Європа розійшлися у правилах святкування
Великдень став справжнім викликом для багатьох урядів, які побоюються, що масові зібрання спричинять нову хвилю епідемії. Як європейські країни вирішують цю проблему?
Епідемія із найменшими втратами: як Німеччина готується до пом'якшення карантину
Федеративна система урядування Німеччини накладає відбиток на стратегії реагування на пандемію. В різних федеральних землях карантинні обмеження різняться, що ускладнює протистояння вірусу.
Нові загрози для Зеленського: які ідеї просуває Кремль на переговорах по Донбасу
Як вийти із ситуації, не здавши інтереси України? Якими є нові ідеї від Росії? Чому у Зеленського просувають сумнівні рішення щодо Донбасу?
Коронний час для Меркель: чому пандемія збільшила підтримку німецького уряду
Навички Ангели Меркель у галузі кризового менеджменту призвели до різкого стрибка підтримки як канцлерки, так і її уряду. Чи вдасться коаліції зберегти напрацьовані в часи "коронакризи" рейтинги?
Небезпечний карантин: чи зможуть інвестори відсудити компенсації за урядові заборони
На відміну від вітчизняного бізнесу, міжнародні інвестори мають низку додаткових прав та гарантій захисту. Чи зможуть вони претендувати на компенсацію втрат від "коронавірусних" обмежень?
Шанс на нові можливості: що відбувається із євроінтеграцією в Запоріжжі
Запоріжжя поступово перетворюється на місто втрачених можливостей. Однією з опцій для майбутнього розвитку регіону могла би стати євроінтеграція. Втім, чи готові мешканці до такого вектора розвитку?
"Забороняю, бо можу!": що не так із законопроєктом про обмеження права виїзду за кордон
Уряд на час карантину отримає право забороняти виїзд громадян України за кордон. Незрозуміло, на кого спрямована ця новація... 
"Привіт, диктаторе!": як і чому Орбан наділив себе абсолютною владою в Угорщині
На тлі пандемії уряд Віктора Орбана, а фактично – сам угорський прем’єр, отримав необмежені повноваження, які мають хіба що диктатори. Як це вплине на відносини Будапешта з ЄС?
Від егоїзму до солідарності: як ЄС та Україні протистояти коронавірусним ризикам
Пандемія стала глобальним викликом для ЄС, загостривши внутрішньополітичні дискусії євроскептиків та відкривши вікно можливостей для Росії та Китаю. Як Україні протистояти цим ризикам?
Словацька воля до реформ: як “чорна діра Європи” стала історією успіху
За декілька років Словаччина змогла пройти шлях від корумпованої країни до одного з лідерів у впровадженні реформ, які й забезпечили стрімке зростання економіки.
Довго, повільно та не всюди: як та коли Європа планує виходити з карантину
Чи не поспішили країни, які пообіцяли своїм громадянам послаблення? І навпаки, чи можливо, що їхнім шляхом підуть інші держави Європи?
Випробування Трампом та вірусом: як епідемія змінює шанси на переобрання президента США
Трамп вже розпочав публічну ворожнечу з губернаторами штатів. Президент заявив, що вони мають добре ставитись до нього особисто, аби отримати допомогу у боротьбі з коронавірусом.
Епідемія за розкладом: як Бельгії вдалося наперед розпланувати боротьбу з коронавірусом
Від моменту першого зараженого у Бельгії було розроблено план дій на час епідемії, з передбаченими фазами та набором дій на кожному етапі.
Польська перемога над "Газпромом": як Європа скидає енергетичний диктат РФ
Польщі вдалося повторити успіх "Нафтогазу" - через суд вона змусила "Газпром" переглянути ціни. Що це означає для Східної Європи?
Президент поштою: як Польща хоче проводити вибори під час пандемії
Польща йде до того, щоби стати єдиною європейською країною, яка не переносила вибори через пандемію. Які наслідки матиме такий крок?