Карел Хірман

експерт з енергетики Стратегічної групи радників з підтримки реформ при уряді України (2015-2019), радник з енергетичних питань прем'єр-міністра Словаччини Івети Радічової (2010-2012)
Всі публікації автора
Після "Північного потоку-2": як Україні захистити свій газовий транзит
Угода про асоціацію допоможе Україні гарантувати збереження транзиту газу навіть після запуску "Північного потоку-2".
Готуємося до Nord Stream-3: якою має бути газова стратегія України
Європейський ринок газу, всупереч поширеній думці, досі не насичений...
Небезпечна "Дружба": чому брудна російська нафта стала проблемою України
Що означає скандальна зупинка нафтопроводу "Дружба" для України? Відповідь невтішна: для Києва ця подія є "останнім тривожним дзвіночком" i свiдчить, що такий iнцидент може повторитися в будь-який момент.
Дешевше за російський: коли і чому купувати газ в ЄС буде вигідніше
З кожним роком обсяги продажів газу зі США в Європі лише зростатимуть. І тоді ситуація, коли купувати газ в ЄС буде для України вигідніше, ніж в РФ, зможе стати не винятком, а правилом.
Ринок чи контроль: як країни ЄС впливають на енергетичні тарифи
Підвищення тарифів, невдоволення населення, пошук урядом різних компенсаторів… Це зовсім не про Україну. Точніше – не лише про Україну.
П'ять газових міфів: погляд із ЄС на українські енергетичні реформи
Парадоксально, але "Газпрому" допомагає і відмова Польщі від закупівлі його газу – у російського монополіста з'являються зайві 10-12 млрд кубометрів для інших покупців в ЄС.
Квартири ставлять на лічильник: чому реформа ЖКГ здатна створити нові проблеми
Досвід Чехії та Словаччини показує, що встановлення квартирних лічильників тепла призведе не до економії, а до великих проблем у багатоквартирних будинках. Тому що ця реформа несправедлива до мешканців.
Німецька підніжка і шанс для Києва: як захиститися від Nord Stream-2
Меркель публічно оголосила про те, що досі дипломати непублічно обговорювали лише як можливий варіант. Позиція Берліна щодо газопроводу Nord Stream 2 стала вигіднішою для України, і навіть віддає ініціативу в руки України. Тепер головне – не проспати отриману можливість.
Чим небезпечний конфлікт навколо "Нафтогазу" - погляд з Європи
Для України час біжить дуже швидко. У Європі очікують, що в Києві нарешті домовляться про єдину позицію щодо модернізації "Нафтогазу". І приступлять до реальної роботи. Часу для дискусій, і тим паче для конфліктів, вже немає.
Зупинити "Газпром": чому майбутнє транзиту газу через Україну вирішиться в 2017 році
Щоб повністю зупинити транзит через Україну, "Газпром" якомога швидше повинен ввести в експлуатацію "Турецький потік". Поки українська влада обмежується критикою газпромівських проектів, прагнучи отримати підтримку в ЄС. Цього явно недостатньо.
З чого складається перемога "Нафтогазу" в Стокгольмському арбітражі: погляд з Євросоюзу
Ще невідомо, якими будуть наслідки рішення для українського бюджету і національної валюти. Але чимало можна сказати вже зараз... Ще за Януковича, в 2012 році, я особисто вручив тодішньому керівництву "Нафтогазу" пропозицію від Eustream...
Реверс газу зі Словаччини. Вдалий старт
Реверс газу відкривається в дуже вдалий для України момент. "Газпром" дуже неохоче йде на зміну довгострокових контрактів зі своїми європейськими партнерами, тим самим створюючи на європейському ринку перевагу пропозиції газу. Така політика веде до зниження цін на спотовому ринку.