Тарас Качка

заступник міністра економіки, торговий представник України
Всі публікації автора
Агрообмеження пішли на другий термін: як Україні повернутися до вільної торгівлі з ЄС
Як Україні та ЄС повернутися до безперебійної та вільної торгівлі агротоварами? Для цього необхідно відійти від логіки торговельної війни.
Вакцини без обмежень: чи піде ЄС на епохальне рішення
Чи зможуть всі країни виробляти вакцини від COVID без дотримання прав інтелектуальної власності? Це питання зараз вирішується у СОТ, і позиція ЄС може стати вирішальною.
Врятувати клімат, не знищити торгівлю: два виклики для економічної дипломатії
Щоб досягти мети кліматичної нейтральності, недостатньо просто налаштувати усі свої політики на її досягнення. Попереду – два дипломатичні виклики.
Шпаргалка для уряду: чим корисні для України умови "розлучення" Британії та ЄС
Угода Британії та ЄС не має прямого впливу на Україну. Проте вона посилює нашу позицію на переговорах про оновлення Угоди про асоціацію.
Пріоритет на два найближчі роки: як Україна добивається промислового безвізу з ЄС
Промисловий безвіз ЄС віднині офіційно – пріоритет зовнішньої політики України на наступні два роки. Чому це так важливо?
Нові правила для кругляка: що має зробити Україна з мораторієм на експорт лісу
ЄС начебто добивається своєї мети – заборону експорту кругляка визнано такою, що не відповідає вимогам Угоди про асоціацію. Втім, це не означає, що заборону експорту треба скасувати.
Захищатися від ЄС чи діяти разом: як Україні готуватись до нових вимог Green Deal
Green Deal – це не загроза, а шанс для українських виробників. Шанс на модернізацію, оновлення і прибутки.
Новий виклик для України: що означає припинення торгової війни США та Китаю
Торгова угода між Китаєм і США – подія, яка ілюструє, навіщо українській промисловості потрібні захисні заходи і чому це жодним чином не є банальним протекціонізмом.
Бізнес забули спитати: що не так із планами інтеграції до цифрового ринку ЄС
Інтеграція до цифрового ринку ЄС – це водночас і більша конкуренція. І як і в будь-якій торгівлі, ЄС точно просуватиме інтереси своїх компаній. Яскравий приклад – скасування плати за роумінг.
Brexit між популізмом та економікою: уроки та перестороги для України
Британська індустрія страшенно боїться хаосу. І десятки сторінок, присвячених у проекті Brexit питанням руху товарів – це захист британського бізнесу. Наш бізнес заслуговує на таку саму підтримку в інтеграції з ЄС.
Партнерство, але не інтеграція: що не так із рухом України до ЄС
2018 рік мав стати роком прискорення. Та звіт про виконання Угоди, оприлюднений зараз, не містить ані натяку на такі плани. Їх практична реалізація відкладається на потім...
Торгівля під тиском ультиматуму: що чекає світ після погроз Трампа вийти з СОТ
Погрози Трампа в бік СОТ – це класичний спосіб актуалізувати важливі питання. А відтак на нас чекає період дуже бурхливих дискусій щодо зміни правил торгівлі. І цілком можливо – оновлена СОТ.
Разом з ЄС проти контрабанди лісу: чому іншим країнам не потрібен мораторій
Проблема вивозу незаконного лісу до ЄС є цілком поширеною, можна навіть сказати, глобальною. Тому жорстка реакція ЄС на український мораторій викликана в першу чергу відмовою вирішувати проблему наявними інструментами.
Новий газовий транзит: про що домовилися Україна, ЄС та Росія в Берліні
Особливо небезпечна позиція, що зміни до газової директиви непотрібні, оскільки починається робота у тристоронньому форматі Україна-ЄС-РФ. Через це Київ вкрай обережно поставився до запрошення до участі у тристоронніх консультаціях.
Між двох вогнів: шанси України у світовій торговельній війні
Чи може Україна виграти від цієї глобальної торговельної війни між США та ЄС? Відповідь – так. Деякі корпорації реагують на нові тарифи заявами про перенесення виробництва. І чому б тоді не до України?