Надія Коваль

завідувачка інформаційно-аналітичного відділу Українського інституту
Всі публікації автора
Нова стратегія для каталонської незалежності: Барселона та Мадрид змінюють тактику
Каталонія перебуває у вкрай невигідній позиції, адже будь-який натяк на загострення дасть Мадриду формальний привід застосувати силу. Стурбованість ЄС поліцейським насильством 1 жовтня потонула у морі запевнень про підтримку територіальної цілісності Іспанії...
Ані НАТО, ані ЄС: чого чекати Україні від Франції Макрона
Не варто очікувати від Макрона серйозної підтримки щодо власне європейської чи євроатлантичної інтеграції України чи посилення, скажімо, Східного партнерства. Натомість Франція може бути активнішою у сприянні українстьких реформ та у діалозі щодо вирішення конфлікту з Росією.
Макрон непереможний: хто став жертвою політичного оновлення у Франції
Перемога в першому турі "Вперед, Республіко" незабаром має перетворитися на абсолютну більшість у парламенті. Говорити про серйозну парламентську опозицію стає дедалі складніше. Ложкою дьогтю для партії Макрона стала явка виборців – лише 48%.
Прем'єр-бунтівник: як Макрон вдруге переграв республіканців
З призначенням Філіпа – політика з репутацією бунтівника – Еммануель Макрон утверджується у ролі великого деструктора французької політичної системи. Фактично маргіналізувавши Соціалістичну партію, президент взявся за розвал "Республіканців".
Маленька французька революція: що показав перший тур президентських виборів
Результати виборів показали поляризацію суспільства, де запит на зміни відобразився у розвалі старих партій та різкому зростанні популярності ліво- та праворадикалів. Розвернути цей тренд стало непосильним завданням для Франсуа Олланда.
Диктатура великого султана: на що перетворить Туреччину референдум Ердогана
Ердогана не дарма дражнили "султаном Таїпом": жарт перетворюється на пророцтво. Посада прем'єр-міністра буде просто ліквідована. Президент матиме прямий контроль над виконавчою владою, сам формуватиме уряд. Навіть законодавча влада у деяких питаннях не буде його конкурентом...
Один проти Путіна, двоє проти ЄС: підсумки президентських дебатів у Франції
Амон - єдиний з кандидатів - зі старту взяв на себе зобов'язання нещадно поборювати путінську Росію... "Коли нас викликають до поліції, то ми йдемо туди, адже робітничого імунітету не існує!" - завершив Путу свою промову під бурхливі оплески аудиторії...
Між бюлетенем і тюрмою: як слідство змінило хід виборів президента Франції
Навіть якщо 15 березня Фійон стане офіційно підозрюваним, він все ж продовжить кампанію... Макрон, новий лідер передвиборчих перегонів, змінив стратегію і оприлюднив програму. Але дарма шукати в ній зовнішню політику поза Євросоюзом, програма фактично відсутня...
Макрон, який сплутав плани Кремля: ким є новий лідер президентських перегонів у Франції
Макрон уникає визначення позиції щодо Росії, хоча в січні 2015 ркоу обговорював можливості зняття санкцій. Однак, реагуючи на лідерство відверто проєвропейського кандидата, російські ЗМІ вже запустили проти нього інформаційну кампанію, а команда Макрона заявляє про атаки російських хакерів.
Соціалістична драма Франції: шанс зупинити путінського кандидата
Політика чинного уряду не отримує підтримки на праймеріз, а переможець стикається з публічним опором всередині партії та звертається за підтримкою до конкурентів. Криза соціалістів очевидна, однак чи означає це, що на французів очікує другий тур у стилі "правий і ще правіший"?
Двоє на острові: чому спроба об'єднання Кіпру знову провалилася
Попередні домовленості з конфліктних безпекових питань мали включати турецькі поступки територією (з 36% до 29,2% острова) в обмін на грецьку поступку щодо запровадження принципу ротації посади президента. Втім, у процес втрутилися амбіції Анкари та Афін.
Нова турецька республіка: мрії та дії Реджепа Ердогана
Туреччина може вийти з надзвичайного стану зовсім іншою країною. У випадку ухвалення конституційних змін країна отримає жорстко централізований президентський режим із ліквідацією будь-яких противаг у вигляді прем’єр-міністра, армії чи судів.
ЄС перед точкою неповернення. Чи витримає Євросоюз виклики 2017 року
2017 рік стане визначальним у тому, чи дійде процес переформатування європейського політичного ландшафту до точки неповернення. Не менш важливе питання – чи зможе Україна адаптувати свою політику до нових умов і нових викликів.
Консервативна революція у Франції: чому новим президентом може стати друг Путіна
Протягом усієї кампанії Фійон, за яким тягнеться доволі довгий шлейф проросійських заяв, дій і навіть дружніх стосунків з президентом Путіним, чітко виступає за примирення і діалог з Росією, відміну санкцій та спільну боротьбу з "Ісламською державою".