Ілія Куса

експерт з міжнародної політики Українського інституту майбутнього
Всі публікації автора
На порозі війни: чи може НАТО зупинити конфлікт Греції та Туреччини
Два члени НАТО балансують на межі відкритого військового протистояння. Причиною конфлікту стали спроби видобутку газу в акваторії Егейського моря, яку і Греція, і Туреччина вважають своєю.
Ракетний удар по політиці США: як вбивство іранського генерала може вплинути навіть на Україну
Наслідків не уникнути. Причому вдарити вони здатні не лише по близькосхідному регіону. У зоні ризику опинилася і Україна...
"Північний потік-2" без обмежень: що викликало згоду Данії на скандальний російський газопровід
Дозвіл з Копенгагена надійшов більше ніж за рік після аналогічних рішень усіх інших країн. Але що змусило Данію поступитися перед російським тиском?
Американська зрада: що станеться з Сирією після виведення військ США
Рішення Дональда Трампа відвести американські війська з північно-східної Сирії викликало шквал звинувачень у "зраді союзників". Дехто, не підбираючи слів, заявляє, що президент США дозволив туркам вчинити етноцид.
Напад ціною у мільярди: як відповість США на удар по союзниках
"Нафтовий шок", якого зазнав світ, змусив США розконсервувати свій стратегічний нафтовий резерв для стабілізації ринку, а також спричинив підвищення світових цін на нафту на 20%, до $75.
Вотум недовіри Ердогану: які наслідки матимуть скандальні перевибори у Стамбулі
Поразка на місцевих виборах у Стамбулі – місті, де почалося сходження Ердогана на велику політичну арену, – важко далася президенту. Він вирішив переграти ситуацію – і програв вдруге.
Інтернет-чебурашка: чи зможе Росія закрити доступ до своєї мережі
Більшість глобальних інтернет-сервісів Пекін вже успішно замінив на свої. Росія поки що не має жодних аналогів західних технологій, і це буде однією з проблем у впровадженні "суверенного рунету".
Не лише "Північний потік-2": США визначають нову енергетичну політику в Європі
Нова енергетична стратегія США дає Києву можливість взяти участь у розробці Плану зміцнення енергетичної безпеки, який дасть нам чимало вигод. Із блокуванням "Північного потоку-2" ситуація дещо гірша...
Слід ненависті: чому трагедія у Новій Зеландії має стати уроком для ЄС
Трагедія у Новій Зеландії – один з найбільших терактів, скоєних не ісламськими терористами, а білими ультраправими екстремістами проти мусульман.
Сусід ЄС на порозі революції: що вивело сотні тисяч людей на вулиці Алжиру
Незмінними партнерами Алжиру завжди залишатимуться Франція і Росія. Та зараз країна може встати на стежку громадянського конфлікту, здатного перерости навіть у повномасштабну війну...
Нова сирійська реальність: як вплине на регіон відхід США
Рішення США вивести війська з Сирії може змінити баланс сил на Близькому Сході на багато років. Негативні наслідки цього кроку може відчути і Україна.
Наздогнати та обігнати Америку: навіщо Росія знову повертається в Афганістан
Ідею мирних переговорів з талібами у Москві пропонують кандидатам у президенти Афганістану в обмін на майбутні політичні поступки. Втім, там чудово пам'ятають війну з СРСР та не довіряють Росії.
Гроші проти моралі: чому згасає скандал з убивством у саудівському консульстві в Стамбулі
Реакція США на вбивство журналіста яскраво продемонструвала, що гроші збройних концернів та національні інтереси важать більше, аніж свобода преси чи пошук справедливості...
Вбивча дипломатія: які наслідки може мати зникнення саудівського опозиціонера
Людина, яка занадто багато знала про зв'язки Саудівської Аравії з "Аль-Каїдою" і талібами, а також про внутрішню "кухню" королівської родини, раптом виїжджає за кордон і стає опозиціонером.
Розірвання договору між США та Іраном: чи є загроза для України
Розрив США договору про дружбу з Іраном, а також їхнє публічне приниження Міжнародного суду ООН підриває позиції України. Штати демонструють Росії та Китаю: ви можете робити те саме.