Олександр Мартиненко

голова департаменту групи ICU з корпоративного аналізу
Останні публікації автора
Найпотужніші, проте недостатні: який ефект матимуть нові нафтові санкції ЄС
Наразі Заходу більше вдається утримувати хиткий баланс на ринку нафти, аніж підірвати здатність Росії фінансувати нафтодоларами війну.
На порозі зимової кризи: чим загрожує Європі рекордне зростання цін на газ
Ризик масштабних перебоїв з електропостачанням стає для Європи цілком реальним. Це може серйозно загальмувати відновлення економіки ЄС.
Велика китайська стіна: США і Європа посилюють захист від Пекіна
Події останніх декількох тижнів знову повернули протистояння США і Китаю в топ глобального порядку. У протистояння з Пекіном залучаються все нові держави.
Світова економіка на лікарняному: чи варто чекати на швидке відновлення
Цілком імовірно, що після початкового ривка швидкість відновлення світової економіки значно сповільниться. В першу чергу – внаслідок песимізму інвесторів.
Ціна вірусу: чи врятує провідні економіки світу безпрецедентна фінансова допомога
Провідні економіки світу вже оголосили про безпрецедентні за своїми масштабами, як для мирного часу, пакети стимулювання. Проте їх може виявитися недостатньо.
Втеча від стабільності: як коронавірус вплине на економіку світу, Європи та України
Поширення коронавірусу поставило залежну від експорту економіку Євросоюзу на межу рецесії. Від цих змін найбільше програють економіки, що розвиваються. В тому числі – й українська.
Нова торговельна реальність: які наслідки для світу та України матиме угода США та Китаю
Україна стала однією з небагатьох країн, яким торговельний конфлікт між США та Китаєм приніс більше користі, ніж шкоди. Як тоді вплине на неї перемир'я Вашингтона та Пекіна?
Всі публікації автора