Ірина Сушко

виконавчий директор ГО "Європа без бар’єрів"
Всі публікації автора
"Ухилянти" у безпеці. Чому ідея масової екстрадиції чоловіків з-за кордону приречена на провал
Абсолютна більшість потенційних справ "ухилянтів" гарантовано провалюють тест щодо запитів на екстрадицію. А під час війни їхня видача в Україну взагалі неможлива...
Чому Україна та ЄС не можуть запустити систему спільного контролю на кордоні
Спільний контроль діє лише в кількох пропускних пунктах на кордоні з Польщею – відповідна угода була підписана ще до вступу Варшави до ЄС.
Як повномасштабна війна дала поштовх розвитку кордону з Румунією
Парадоксально, але поштовх до розвитку українсько-румунський кордон отримав саме з початком повномасштабної військової агресії РФ.
Європа без росіян: як переконати держави ЄС закрити кордон для громадян РФ
Чи можливо на загальноєвропейському рівні заборонити видачу віз росіянам? Та як забезпечити єдність усіх країн-членів ЄС в ініціативі з візовими обмеженнями?
Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном
Україна може отримати шанс скоротити черги на кордоні з усіма своїми сусідами-членами Шенгену і стати на крок ближчою до безбар’єрної Європи.
Бесарабський прорив: як поромна переправа змінила правила гри на кордоні
Рік тому запрацювало перше повноцінне сполучення між Одеською областю та ЄС. Чому приклад Орлівки став явищем національного масштабу?
Кредит втрачених можливостей: як Україна підриває свої відносини не лише з Польщею
Ця історія демонструє нездатність України освоювати кошти міжнародної допомоги. Вирішення цієї проблеми – справа честі для держави.
Безвіз у безпеці: чи бачить ЄС підстави для його призупинення
І українські, і європейські посадовці не раз спростовували можливість скасування безвізу для України. Проте досі це були лише заяви – натомість тепер маємо офіційний документ ЄС.
Завдання для двох держав: як вирішити проблему черг на українсько-польському кордоні
Сьогодні – як і два, три або десять років тому – влада України та Польщі системно ігнорує проблеми та потреби людей, які перетинають кордон.
Платний кордон та безкоштовний вірус: як заробляють на українцях, що повертаються додому
Якщо не змінити правила, то здирники і далі збиратимуть плату за перетин кордону, руйнуючи зусилля держави з подолання епідемії... 
Більше прозорості: як зробити український кордон зручним, проте надійним
Прикордонна служба вперше обирає своїх співробітників та головне – керівництво, на публічному конкурсі. Звичайно, що такі зміни подобаються не всім.
Шлях до Шенгену: на що може розраховувати Україна
Україна демонструє прогрес у сфері візової політики, управління кордонами та правоохоронної співпраці, що може стати надійним плацдармом для приєднання до Шенгенської зони. Однак це можливо лише через розробку кількаетапного плану інтеграції без визначеної кінцевої дати.
Зміни, які ще не стали реальністю: що відбувається з "новим контролем" для громадян РФ
30 вересня спливає термін, протягом якого уряд та СБУ мають посилити контроль за в'їздом-виїздом іноземців. Але досі залишається чимало запитань. Як працюватимуть нові механізми контролю? Кого стосуватимуться зміни? Чи однаково трактують їх зміст українські органи влади?