Колонки

Чи не переборщив Кремль? Наслідки турецької кризи для стабільності путінського режиму
Вага Туреччини на міжнародній арені набагато вища, ніж усіх тих країн, з якими Росія конфліктувала раніше – Молдови, України чи Грузії... Зростання напруженості у російсько-турецьких відносинах може – разом з низкою інших проблем – стати початком кінця путінської системи в Росії...
Вільна торгівля ЄС та Канади. Який в цьому інтерес України
Регуляторне співробітництво ЄС та Канади за Угодою СЕТА має пряме відношення до України. У силу зобов’язань щодо гармонізації національного законодавства Україна фактично "імпортує" регуляторні стандарти ЄС... У разі ж потенційного пом’якшення регуляторних вимог з боку Канади спроститься вихід українських компаній на ринок по той бік Атлантики.
"Індекс щастя" як мета роботи урядів: що обговорювалося в Європарламенті
Питання загальнолюдських (а не національних, регіональних, класових/стратових, гендерних чи інших вузькосегментованих) цінностей та інтересів вкрай рідко всерйоз обговорюють в Україні. На відміну, між іншим, від Європи, куди ми так прагнемо.
Потрібен нам берег турецький. Що Київ отримає від співпраці з Анкарою
Найперспективнішим проектом можна було б назвати будівництво газопроводів для транспортування іранського газу через територію Туреччини в Україну і далі в Західну Європу. В цьому проекті в найближчі 5-10 років будуть зацікавлені в ЄС, оскільки він створить реальну конкуренцію на газовому ринку Європи.
Чи виправдана критика експертами урядового "паспортного" закону
Заступник голови Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук у статті на "Європейській правді" вкотре надав неправдиві відомості та перекручення законодавчих норм щодо роботи Державного підприємства "Документ". Ми маємо право на відповідь...
Гра з нульовою сумою: в чому помилився Кремль
Продовжуючи війну в Україні, Кремль підриває власну платоспроможність, одночасно збільшуючи запити своїх союзників, які ще залишилися.... Нинішні українсько-російські відносини перебувають у стадії гри з нульовою сумою, де панує повна недовіра, а виграш однієї сторони дорівнює програшу іншої.
Глибока судова реформа. Як це було в Нідерландах
Було зрозуміло, що зберігати судову систему в тому ж вигляді неможливо, але ніхто не знав, як підступитися до реформ. Було прийнято рішення провести дослідження очікувань суспільства. На перше місце вийшла така відповідь: суддя має бути доброзичливим і, де це можливо, максимально допомагати.
Угода з голландським присмаком: яку загрозу несе референдум для асоціації Україна-ЄС
Щоби зрозуміти серйозність загрози, спробуємо розібратися в настроях політичної еліти Голландії, її виборців і в здатності Києва вплинути на ситуацію... Попри свій оптимізм, голландській прем'єр та парламентська більшість свідомі: ігнорувати результати референдуму неприпустимо...
Чи збирається Україна виконувати енергетичну частину Угоди про асоціацію
В той час, коли більшість розвинених країн світу мають серйозні наміри скоротити викиди від теперішнього рівня або хоча б стабілізувати їх, позиція України фактично передбачає зростання викидів. Така позиція уряду означає невиконання зобов’язань, взятих в рамках Угоди про асоціацію.
Запрошуємо організації до участі в Асамблеї
Відкрито реєстрацію учасників Асамблеї української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Ми прагнемо стати ефективним майданчиком для координації зусиль громадськості у просуванні євроінтеграційних реформ, а відтак пропонуємо усім тим, хто хоче долучитися до цієї важливої справи, включатися в роботу.
Законопроект 3224: останній шанс для нової ID-системи в Україні
Уряд суттєво переписав законопроект протягом останніх двох тижнів з урахуванням усіх зауважень від громадськості, омбудсмена та депутатів. Враховано практично все!.. Неухвалення закону може поставити хрест на запровадженні нової системи ідентифікації осіб...
Чому українському агросектору треба навчитися у Норвегії
Україна потребує підтримки щодо удосконалення лісовпорядного планування із використанням методології, що застовується в лісовому секторі Норвегії. Також нам є чому повчитися у сфері впровадження торговельних методів боротьби з незаконним рибальством і сертифіката законності походження вилову.
5 міфів про участь України у програмі ЄС "Креативна Європа"
Вступ до "Креативної Європи" – пільговий. В 2016 році за своє членство ми заплатимо 1 євро... Свого часу дефіцит знання був сприятливим ґрунтом для творення міфів про "Креативну Європу" та урядову політику щодо цієї угоди. Тепер варто спростувати хибні стереотипи...
Російський торговельний шантаж: погрози та реальність
Несуттєві для зовнішньої торгівлі обсяги товарів й подальша їх негативна динаміка, свідчать не лише про відсутність загроз російському ринку і надуманість проблеми реекспорту. Російські санкції не несуть загроз для України, особливо у тому обсязі, в якому їх намагається представити російська пропаганда.
ЕС посилює антитютюнове законодавство, Україна - пасе задніх
Держави ЄС зараз активно змінюють своє національне законодавство відповідно до вимог нової Директиви 2014/40/ЄС щодо тютюнових виробів. Деякі країни навіть вирішили піти навіть далі, ніж вимоги директиви. Але чи готова Україна запроваджувати європейські правила з контролю над тютюном?..
'ОБСЄ-2'. Нова ініціатива європейської безпеки
Зусилля Росії з дестабілізації можуть анулювати Східне партнерство і повернути ці країни під контроль Кремля. Але це поставить під загрозу ЄС як успішний політичний проект... Захід має запропонувати східним партнерам своєрідні м'які гарантії безпеки...
Захід нам допоможе? На яку допомогу може розраховувати Україна
Загибель української держави сьогодні дійсно невигідна багатьом, але нашої заслуги в цьому не так багато, як хотілося б. Як це часто бувало в історії, компромісом може стати формальне збереження української держави, майже повністю позбавленої суверенітету. Але ми цілком можемо зменшити або збільшити ймовірність такого сценарію.
800 євро кожному - Фінляндія шукає ліки від спаду
Уряд Фінляндії шукає неподаткові інструменти стимулювання економічного зростання. Вони знайшли досить неординарний спосіб, як в обхід правил ЄС стимулювати зростання місцевої економіки. З 2017 року Фінляндія збирається щомісяця виплачувати 800 євро кожному громадянину країни.
Католицька церква у Севастополі. Чи визнав Ватикан анексію Криму
Це вже не візити до Криму купки опозиційних парламентарів, які зустрічалися з "урядом" півострова і наголошували на його легітимності. Це - офіційне визнання так званої "кримської влади" з боку держави. Адже Ватикан - це теж держава, нехай карликова, але дуже впливова. Нехай навіть Ватикан запевняє, що це визнання було вимушеним.
Смітити по-європейськи: що має змінити Україна
Згідно з Угодою про асоціацію Україна протягом трьох років має імплементувати директиву Європейського парламенту про відходи. Оскільки половина цього строку вже минула, нам залишилося лише півтора роки на запровадження європейських стандартів поводження з відходами.