Москва та Брюссель проводять технічні консультації щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Понеділок, 16 червня 2014, 14:34

Технічні консультації між ЄС та Росією щодо Угоди про асоціацію з Україною проходять у понеділок у Брюсселі. Найближчим часом рівень консультацій буде виведений на політичний із залученням України. Про це у понеділок в Брюсселі на брифінгу повідомила представник Європейської Комісії Піа Аренкільде Хансен, передає УНІАН.

За її словами, Єврокомісію на політичному рівні представлятиме європейський комісар з питань торгівлі Карл де Гухт.

Представник ЄК нагадала, що про такі технічні консультації було досягнуто домовленості в ході телефонної розмови президентів Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу та Росії Володимира Путіна, яка відбулася у п'ятницю.

"Сьогодні в другій половині дня проходять технічні консультації. Нещодавній перебіг подій вимагає того, щоб рівень консультації був виведений на політичний", - зазначила вона.

При цьому представник глави європейської дипломатії Кетрін Ештон зауважила, що Угода про асоціацію - це угода між Україною та ЄС. "Ми будемо обговорювати аспекти її виконання", - конкретизувала вона.

Нагадаємо, що Україна і Євросоюз підписали політичну частину Угоди про асоціацію 21 березня 2014 року, відклавши підписання її економічної частини, яка включає положення про вільну торгівлю, до часу, коли в Україні буде обраний новий президент.

З 23 квітня Європейський Союз в односторонньому порядку відкрив свої ринки для українських товарів у рамках автономного преференційного торговельного режиму між Україною і ЄС. Преференційний режим торгівлі передбачає зниження ставок митних зборів для поставок українських товарів, а також встановлення квот на такі поставки, що дасть змогу вітчизняним експортерам збільшити поставки на ринки ЄС.

Детальніше читайте на ЄвроПравді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.