"Єврогаз" не підтримує ідею про спільні закупівлі газу для ЄС

П'ятниця, 20 червня 2014, 09:41

Європейський союз газової промисловості ("Єврогаз") виступає проти лобіювання Польщею ідеї про спільні закупівлі газу для всіх країн Європейського Союзу, оскільки це може привести до подорожчання блакитного палива в країнах об'єднання, повідомляє УНІАН.

"Будь-яка концепція обов'язкових групових закупівель, зокрема, через агентство з закупівель газу, приведе до перекосів на ринку і створить ризики зниження безпеки поставок і підвищення цін", - зазначили в "Єврогазі".

Згідно з повідомленням організації, лідери Європейського Союзу на своєму найближчому саміті 26-27 червня повинні підтвердити, що питання закупівель газу необхідно вирішувати на рівні компаній за політичної підтримки країн ЄС і країн – постачальників газу.

Також в "Єврогазі" назвали важливим завданням для забезпечення стабільності газових поставок до Європи в середньостроковій перспективі впровадження вже прийнятого і ухвалення нового законодавства для створення "вільнішого і чеснішого" ринку газу на європейському континенті.

Крім того, підкреслюється в повідомленні, необхідно політично підтримувати проекти з диверсифікації газових поставок до ЄС, зокрема, шляхом розвитку газової інфраструктури для поставок звичайного газу з нових родовищ, а також зрідженого природного газу.

Нагадаємо, що з ідеєю про спільні закупівлі газу всіма країнами Європейського Союзу виступив глава польського уряду Дональд Туск який вважає, що таким чином європейські країни можуть добитися вигідніших умов поставок, зокрема з Росії. Цю ініціативу він озвучив після захоплення Росією Криму і погроз припинити поставку газу Україні, зазначивши, що росіяни вже традиційно використовують енергоносії як політичну зброю.

Водночас експерти зазначають, що така схема невигідна найбагатшим і найвпливовішим державам Євросоюзу, в першу чергу Німеччині, яка сьогодні купує російський газ дешевше, ніж більшість інших країн об'єднання.

Росія з понеділка, 16 червня, припинила поставки газу Україні, через яку Євросоюз одержує близько половини всього російського газу, або 15% всього необхідного йому обсягу.

До складу "Єврогазу" входять 45 компаній, національних асоціацій і міжнародних організацій, які займаються оптовою, роздрібною торгівлею і розподілом газу в Європі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.