Польща повернула близько 450 касок та десяток бронежилетів, затриманих на кордоні з Україною

Вівторок, 29 липня 2014, 13:51

Польська прокуратура минулого тижня повернула близько 450 військових касок та десяток бронежилетів, затриманих під час спроби вивезення з Польщі до України наприкінці червня цього року.

Про це повідомив заступник окружної прокуратури у Замосці, яка розслідує цю справу, Мірослав Бучек, передає УНІАН.

Він відзначив, що каски та бронежилети були повернуті громадянину України, котрий їх перевозив, після експертизи, яка підтвердила, що вони не підпадають під опис товарів, вивезення яких вимагає спеціального дозволу.

"Експерт після огляду товарів дійшов висновку, що 445 касок не є вже озброєнням у розумінні закону, порушення якого інкриміновано Олегу І. (українцю, якому висунуто звинувачення в цій справі - УНІАН), та у зв'язку з цим вони негайно були повернуті", - cказав прокурор.

Бучек відзначив, що вони вже доставлені в Україну разом з десятком затриманих теж у цій справі бронежилетів.

Ще 116 кевларових касок визнано озброєнням, і їх подальша доля буде визначатися прокурором.

Співрозмовник агентства не виключив можливості того, що прокуратура теж їх поверне після завершення справи, оскільки таку можливість передбачає польське законодавство, але вважає передчасним говорити, яким буде остаточне рішення.

Як повідомлялось раніше, 28 липня, прокуратура у польському місті Замосця висунула офіційне звинувачення 54-річному громадянину України, котрий намагався перевезти з Польщі близько 550 касок та кілька бронежилетів для потреб учасників антитерористичної операції у східних регіонах України. Українець закупив це обладнання у Польщі за кошти українців, котрі хотіли таким чином допомогти українським силовикам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua