Норвегія не піддалася на шантаж Москви та приєдналася до санкцій ЄС

Понеділок, 11 серпня 2014, 22:14

Уряд Норвегії оголосив, що долучається в повному обсязі до секторальних економічних обмежень проти Російської Федерації, які були введені в дію рішенням Ради ЄС від 31 липня.

Про це йдеться о повідомленні на офіційний сторінці Міністерства закордонних справ Норвегії.

Таке рішення будо ухвалене норвезьким урядом попри тиск Москви, яка пообіцяла не вводити зворотні санкції проти Норвегії.

Як відомо, минулого тижня Російська федерація запровадила обмеження проти країн ЄС та "Великої сімки", заборонивши продовольчий експорт з "усіх країн, що приєдналися до економічних санкцій проти РФ".

Тоді зазначалося, що обмеження не діятимуть проти Норвегії та Швейцарії, яки не є членами ЄС та на той момент поки не приєдналися до європейських обмежень. Тим не менше, норвезька влада завершила процедуру.

"Уряд підтримає нові обмеження проти Росії, що введені у дію в ЄС. Від початку кризи в Україні Норвегія підтримувала Євросоюз та його сусідів, реагуючи на порушення росією міжнародного права. Цього разу ми вчиняємо так само", - пояснив рішення уряду глава МЗС Бьорг Бренд.

"Навіть після збиття малайзійського авіалайнера 17 липня, Росія хоч і змінила поведінку, але продовжила дестабілізацію на Сході України", - додав він.

Санкції ЄС, підтримані Норвегією, стосуються енергетичного, фінансового секторів та продукції військового та подвійного призначення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Угода, що розлютила Макрона: як США та союзники змінюють світову систему безпеки

Безпекова угода США, Британії та Австралії спричинила скандал у трансатлантичній спільноті та стала викликом амбіціям Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Східний фланг НАТО: як Румунія шукає інструменти для стримування РФ

Румунія однією з перших держав регіону відчула небезпеку від РФ, почавши вибудовувати систему противаг російському впливу.

Газовий шантаж Путіна: серйозно, проте Україна має шанси на перемогу

Серйозність ситуації на газовому ринку не означає неминучість програшу. Україна може зберегти транзит, завантажити ГТС і при цьому значно знизити ціни.