Самотня Британія: 10% населення не мають близьких друзів

Вівторок, 12 серпня 2014, 17:50

Соціальна ізоляція у Великобританії набирає обертів.

Про це пише The Independent.

Дані нового дослідження свідчать, що одна з 10 осіб не має жодного близького друга.

Загалом опитування показує, що 4,7 млн людей в країні не мають близьких друзів.

Дослідження "Якими ми є зараз - 2014" засноване на опитуванні соціологами YouGov понад 5000 осіб по всій Великобританії і дає уявлення про кожен аспект особистого життя нації.

Професор Робін Данбар, антрополог і еволюційний психолог з Оксфордського університету, вважає, що феномен зростаючої відсутності близьких друзів розвивався протягом останніх 60 років.

"Починаючи з кінця Другої світової війни люди стають все більш мобільними", - говорить він.

"Це означає, що ви в кінцевому підсумку залишаєтеся наодинці з соціальними мережами, друзі з якої розкидані по всьому світу. Для дружби важливо інвестувати час і зусилля. Оскільки ми так багато подорожуємо зараз, особливо молодь,  ваша когорта друзів губиться, коли ви залишаєте своє місце проживання", - зазначає професор.

В його власних дослідженнях Данбар виявив, що близько 5% людей мають лише одну людину, до якої вони б могли звернутися за порадою, і часто цією людиною є член сім'ї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Угода, що розлютила Макрона: як США та союзники змінюють світову систему безпеки

Безпекова угода США, Британії та Австралії спричинила скандал у трансатлантичній спільноті та стала викликом амбіціям Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Східний фланг НАТО: як Румунія шукає інструменти для стримування РФ

Румунія однією з перших держав регіону відчула небезпеку від РФ, почавши вибудовувати систему противаг російському впливу.

Газовий шантаж Путіна: серйозно, проте Україна має шанси на перемогу

Серйозність ситуації на газовому ринку не означає неминучість програшу. Україна може зберегти транзит, завантажити ГТС і при цьому значно знизити ціни.