У Франції жінка отримала дев'ять місяців в'язниці за порівняння міністра з мавпою

Середа, 16 липня 2014, 14:36

У Франції колишній кандидат на муніципальних виборах від правої партії "Національний фронт" Анн-Софі Леклер була засуджена до дев'яти місяців позбавлення волі за порівняння темношкірої Крістіан Тобіра - міністра юстиції Франції - з мавпою.

Про це повідомляє RTL.

Крім того, Леклер зобов'язана виплатити штраф у розмірі €50 тис. і не має права брати участь у виборах протягом п'яти років.

Як заявляє Анн-Софі Леклер, вона не очікувала такого суворого покарання і оскаржувать рішення суду.

За словами представника партії "Національний фронт", судове рішення було політично мотивованим і "гротескно непропорційним".

У свою чергу представники асоціацій по боротьбі з расизмом висловили задоволення рішенням суду. "SOS Расизм" назвала подію "рідкісною і безпрецедентною", яка нагадує про те, що расизм шкодить усьому суспільству і не може допускатися в країні.

2013 року, під час прямого телеефіру Леклер порівняла Крістіан Тобіра з мавпочкою, після чого в інтернеті з'являється образливі картинки з Тобіра. Кандидатура Леклер була знята з виборів. Інцидент викликав широкий суспільний резонанс у Франції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Євроінтеграція від Джонсона: що може стояти за новою ініціативою Британії

Це не перша спроба Великої Британії зібрати навколо себе групу країн, зробивши з них альтернативу Євросоюзу. Та чи потрібно це Україні?

Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном

Україна може отримати шанс скоротити черги на кордоні з усіма своїми сусідами-членами Шенгену і стати на крок ближчою до безбар’єрної Європи.

Ірландський глухий кут: як Борис Джонсон створив проблему для Британії та ЄС

Британці практично йдуть на свідому погрозу порушити міжнародне право заради уникнення конфлікту в Північній Ірландії.