Президент Франції ініціює зустріч глав урядів у "нормандському форматі"

Середа, 20 серпня 2014, 15:35

Президент Франції Франсуа Олланд запропонував подумати над ідеєю скликання чотиристоронньої зустрічі глав урядів Франції, Німеччини, Росії та України для обговорення шляхів виходу з кризи в Україні.

Про це заявив президент Франції в середу в інтерв'ю газеті Le Monde.

"Необхідно вести діалог. Я це показав, організувавши першу зустріч між Володимиром Путіним і Петром Порошенком 6 червня в Нормандії. І зараз з'явилася нова можливість розглянути ідею зустрічі на рівні глав урядів України, Росії, Франції, Німеччини, щоб знайти вихід з кризи", - заявив президент Франції.

За словами Олланда, "це передбачає припинення постачання зброї, припинення вогню, встановлення контролю за кордоном і налагодження політичного діалогу".

"Канцлер ФРН Ангела Меркель поїде до України в суботу. Сам я перебуваю в контакті з російським президентом. Ми говорили 12 серпня, і я йому сказав, що якщо не відбудеться швидкого виходу з кризи, це дуже дорого коштуватиме Росії як в економічному плані, так і в політичному", - сказав президент Франції.

Він також не виключив введення додаткових санкцій проти РФ у разі відсутності прогресу у вирішенні українського кризи.

"Введення санкцій було необхідним кроком. І нам будуть потрібні додаткові санкції, якщо ситуація залишиться без змін", - сказав Олланд.

Президент Франції визнав, що європейські країни несуть шкоду від обмежувальних заходів, які вони ввели проти Росії.

"Санкції впливають як на тих, хто їх впроваджує, так і на тих, проти кого вони запроваджуються. Для Європи це вибір, з яким вона змирилася", - додав президент Франції, відзначивши важливість надання компенсації європейським аграріям, чию продукцію Росія заборонила ввозити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua