Яценюк просить Європу зупинити продаж "Містралів"

П'ятниця, 8 серпня 2014, 14:58

Україна припинила будь-яку співпрацю з РФ в оборонному секторі і закликає європейські країни також вдатися до такого кроку.

Про це Яценюк оголосив на брифінгу по завершенні закритого засідання уряду.

"Окремо звертаюся до наших європейських партнерів. Не можна постачати зброю тим країнам, які потім використовують її проти демократичних і незалежних держав", - заявив він.

Прем’єр підкреслює, що це рішення ЄС має ухвалити з міркувань власної безпеки. "Бо інакше згодом ця зброя повернеться проти держав Заходу", - додав урядовець.

Як повідомляла "Європейська правда", в липні Євросоюз ухвалив рішення про економічні санкції щодо РФ, які включають заборону на продаж військового спорядження. Між тим дані обмеження не розповсюджуються на контракти, що вже були укладені.

Цей пункт доданий за наполяганням Франції, яка хоче виконати контракт з побудови двох вертольотоносців "Містраль" для російського флоту.

"Містралі" несуть найбільшу загрозу державам чорноморського басейну, а також Балтики.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?