Яценюк просить Європу зупинити продаж "Містралів"

П'ятниця, 8 серпня 2014, 14:58

Україна припинила будь-яку співпрацю з РФ в оборонному секторі і закликає європейські країни також вдатися до такого кроку.

Про це Яценюк оголосив на брифінгу по завершенні закритого засідання уряду.

"Окремо звертаюся до наших європейських партнерів. Не можна постачати зброю тим країнам, які потім використовують її проти демократичних і незалежних держав", - заявив він.

Прем’єр підкреслює, що це рішення ЄС має ухвалити з міркувань власної безпеки. "Бо інакше згодом ця зброя повернеться проти держав Заходу", - додав урядовець.

Як повідомляла "Європейська правда", в липні Євросоюз ухвалив рішення про економічні санкції щодо РФ, які включають заборону на продаж військового спорядження. Між тим дані обмеження не розповсюджуються на контракти, що вже були укладені.

Цей пункт доданий за наполяганням Франції, яка хоче виконати контракт з побудови двох вертольотоносців "Містраль" для російського флоту.

"Містралі" несуть найбільшу загрозу державам чорноморського басейну, а також Балтики.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Захистити Україну: як у НАТО домовилися стримувати РФ від вторгнення на Донбас

Головною темою переговорів міністрів було питання стримування Росії. Причому в Альянсі узгодили шлях, за яким санкції проти РФ не потребуватимуть одностайності.

Війна за санкції: як питання "Північного потоку-2" розкололо Конгрес США

Республіканці блокують ухвалення оборонного бюджету США, вимагаючи включити в нього нові санкції проти "Північного потоку-2".

Відповідь Лукашенку: як Україна має реагувати на "кримські" погрози диктатора

Лукашенко знає: зраджувати його особисто у разі, якщо він виконає не все обіцяне, Путін не буде. Зрештою, місця в Росії багато, і не лише в Ростові.