Расмуссен: Росія зацікавлена у створенні замороженого конфлікту на Донбасі

Понеділок, 15 вересня 2014, 15:58

Росія зацікавлена у створенні замороженого конфлікту на Донбасі з подальшими намірами встановити зону свого впливу.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, повідомляє УНІАН.

"Ми не повинні прийняти новий заморожений конфлікт на сході Європи. Ми повинні зробити все, щоб знайти мирне рішення цього конфлікту. Але я думаю, що в інтересах Росії встановити новий заморожений конфлікт", - відзначив він.

"У дійсності, довгострокова амбіція Росії -  відновити зону російського впливу на своїх сусідів та завадити їхнім євроатлантичним устремлінням. Ми бачимо заморожені конфлікти у Придністров'ї, Абхазії та Осетії в Грузії, зараз Крим та Східна Україна. Ми ніколи не повинні це сприйняти", - наголосив Расмуссен.

Він підкреслив, що Росія порушила всі свої міжнародні зобов'язання та веде незаконні військові дії в Україні. Разом з тим генсек НАТО не вважає, що Росія є прямою загрозою союзникам.

"Ми віримо, що правильний шлях вперед для вирішення ситуації в Україні - це політичне рішення. Незважаючи на те, що Росія порушила міжнародні правила, я все ще думаю, що Росія буде здатна вести переговори", - наголосив генсек.

Расмуссен нагадав, що НАТО "намагалося довго та наполегливо будувати партнерство, базуючись на повазі до Росії та на міжнародних правилах".

"На жаль, Росія відхилила наші зусилля і замість цього продовжує бачити в нас противника... Росія використовує економічний тиск та військові дії, щоб створити нестабільність та підірвати суверенітет", - додав генсек альянсу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: