Фюле: Відтермінування ЗВТ – результат російських погроз

Вівторок, 16 вересня 2014, 12:18

Відтермінування виконання Угоди про асоціацію в частині ЗВТ є результатом тиску Росії.

Про це заявив єврокомісар з питань розширення та політики сусідства Штефан Фюле під час дебатів в Європарламенті.

Зазначимо, що спочатку, відповідаючи на критику євродепутатів, Фюле зазначив, що причиною такого рішення є прохання української сторони.

"Причина (відкладення асоціації) проста і зрозуміла – економіка України в жахливому стані. Вони висловили бажання мати більше часу для того, щоби підготуватися до запровадження технічних стандартів. А ви про це не говорите", - сказав він.

Проте згодом, відповідаючи на запитання європарламентарів, Фюле визнав, що саме тиск з боку Росії призвів до відтермінування.

"Росія під запис, офіційно, говорила, що на наступний день після ратифікації Україна стикнеться з економічними складнощами, оскільки Росія впровадить економічні обмеження. Це не затримка, а результат російських погроз", - наголосив єврокомісар.

"Ще в Бухаресті на саміті 2008 року Путін  заявив, що Україна – неповноцінна країна. І хтось зараз каже, що це провина Європи?" - підкреслив Фюле.

Нагадаємо, що згідно з домовленостями виконання Угоди про асоціацію в частині зони вільної торгівлі було відкладено на рік.

Окрім того, заступник міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Лана Зеркаль визнала, що закон про ратифікацію Угоди про асоціацію не подавався до Верховної ради через переговори з Російською Федерацією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: