Одна країна не голосувала за санкції проти Росії, але проблему було подолано

Оновлено 19:02
Понеділок, 8 вересня 2014, 18:06

Одна країна ЄС понеділок вдень не надала голос на підтримку нових санкцій проти Росії.

Про це на своїй сторінці у Twitter повідомив директор представництва Financial Times у Брюсселі Петер Шпігель.

За його словами, щойно було скликане термінове засідання послів країн ЄС.  Згодом інформацію про скликання такої термінової наради підтвердив Інтерфакс.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявляв, що Словаччина висловить свій протест проти санкцій щодо Росії на саміті ЄС.

Водночас, як зазначає Шпігель, що це не Кіпр, не Угорщина та не Словаччина.

Натомість ця країна, за його словами, має "коаліційні проблеми" та "не виступає проти санкцій як таких". 

Дещо згодом зёясувалося, що йдеться про Фінляндію. Раніше повідомлялося, що міністр закордонних справ Фінляндії Ерккі Туоміоя не бачить потреби вводити нові санкції проти Росії, доки у Східній Україні зберігається режим припинення вогню,.

За повідомленням Єврокомісії, 9 вересня розроблені санкції повинні бути опубліковані в офіційному журналі ЄС, але їх введення в дію залежатиме від дотримання перемир'я.

За деякий час з Брюсселю надійшла інформація про те, що проблему вдалося подолати. Наразі остання країна виконує технічні процедури для насилання голосу "за".

Санкції проти Росії доповнять ті, які були ухвалені 31 липня, і стосуватимуться ринків капіталу, сфери оборони, товарів подвійного призначення і чутливих технологій.

Як повідомляють світові ЗМІ, санкції передбачатимуть обмежений доступ до європейського ринку капіталів для трьох великих державних нафтових компаній, п'яти банків, контрольованих державою, а також трьох компаній, які беруть участь у виробленні військової продукції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.