Норвегія зобов'язала жінок служити в армії

Середа, 15 жовтня 2014, 13:03

Новий закон, прийнятий парламентом Норвегії, зобов'язує жінок у віці від 19 до 44 років проходити військову службу протягом 19 місяців.

Про це повідомляє Bloomberg.

"Фундаментальна цінність норвезького суспільства полягає в тому, що права і обов'язки не залежать від статі", - йдеться у відповідній пропозиції уряду.

Як зазначила у своій заяві міністр оборони Норвегії Іне Еріксен Серейде, до служби в збройних силах зможуть приєднатися "найбільш відповідні та мотивовані незалежно від статі".

Наразі, за даними уряду, жінки становлять менше 13% складу норвезьких збройних сил.

Водночас Норвегія є одним із світових лідерів за часткою працюючих жінок.

Зокрема, за даними Організації економічного співробітництва і розвитку, країна з 76,1% жінок, що працюють, посідає четверте місце після Ісландії, Швеції і Швейцарії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Антизахідна Грузія: як офіційний Тбілісі йде на конфлікт із США та ЄС

Вже зараз є всі підстави припускати, що на наступних парламентських виборах у Грузії антизахідна риторика буде присутня набагато ширше, аніж досі.

Повернення до Міжмор’я: як оновлена польська концепція може допомогти Україні

Україна потребує допомоги, щоб набуття членства у ЄС було максимально плавним та ефективним. Допомогти у цьому може колишня геополітична концепція Міжмор’я.

Секрети у шафі Трампа. За що ФБР переслідує експрезидента США та що йому загрожує

Першим про обшуки розповів сам Дональд Трамп, звинувативши владу в політичних переслідуваннях. Але у ФБР пояснили, що ситуація справді серйозна...