В Європарламенті розвалилася група друзів Путіна

Четвер, 16 жовтня 2014, 15:50

В четвер із фракції крайніх правих в Європейському парламенті, EFDD (Європа за свободу та пряму демократію), вийшла представниця Латвії. Її вихід означає, що група EFDD має припинити своє існування.

Про вихід латвійського депутата Іветти Грігуле з EFDD оголосив президент Європейського парламенту Мартін Шульц. Брюссельське видання European Voice нагадує, що це тягне за собою ліквідацію групи, оскільки та більше не задовольняє вимогам ЄП щодо представництва країн.

До групи EFDD входять найрадикальніші праві партії, частина яких потрапила до ЄП вперше. Група голосувала проти ратифікації Угоди про асоціацію з Україною, деякі її представники не приховують лояльності до Кремля.

Лідер групи Найджел Фарадж називав Путіна "лідером, який викликає захоплення".

Найджел Фарадж

Всі члени групи - "євроскептики", переважна більшість висловлюється за вихід їхніх країн з ЄС.

За регламентом ЄП політичні групи (фракції) мають складатися принаймні з 25 депутатів, які представляють як мінімум 8 країн ЄС. EFDD і досі відповідає першому критерію, в ній лишилося 48 членів (всього в ЄП - 751 депутат). Водночас число представлених країн зменшилося до 7.

В разі, якщо EFDD не вирішить проблему у стислий термін, вона буде ліквідована, а регламентні повноваження "друзів Путіна" в Європарламенті зменшаться.

BBC зазначає, що причини виходу Грігуле з групи достеменно невідомі. Між тим депутати ЄП вже назвали цю подією "поразкою євроскептиків".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: