Початок видачі біометричних паспортів можуть затримати - експерт

П'ятниця, 31 жовтня 2014, 15:47

Процес видачі біометричних паспортів в Україні може не розпочатися 1 січня 2015 року, як це було обіцяно.

Про це заявив заступник керівника правління Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук в ході прес-конференції в п'ятницю в Києві, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Державна міграційна служба фактично завалила політику підготовки до візової лібералізації щодо видачі закордонних паспортів", - заявив експерт.

За його словами, основна причина в тому, що "бізнес-інтереси заробляння коштів на видачі паспортів, які супроводжують цей процес, перемагають здоровий глузд".

"Україна може не отримати безвізовий режим з Європейським союзом зі своєї вини, бо ми не готові до видачі цих паспортів", - сказав Тимощук.

Як повідомила начальник управління Центру надання адміністративних послуг апарату виконавчого органу Київської міськради Тетяна Шамрай, в столиці України діють 11 центрів з наданням адмінпослуг, а видає закордонні паспорти, за її словами, тільки один.

Вона зазначила, що центри забезпечені спеціальним обладнанням для видачі закордонних паспортів, "але досі ми не досягли з Міграційною службою взаєморозуміння, щоб ці послуги надавалися через центри".

"Одинадцять центрів готові до того, щоб приймати і видавати закордонні паспорти, і тільки один працює за надання цієї послуги", - підкреслила вона.

Шамрай також повідомила, що в київських центрах також є обладнання для видачі біометричних паспортів, проте вона не змогла сказати, чи зможуть з 1 січня 2015 року центри з надання адмінпослуг в Києві надавати дану послугу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua