Початок видачі біометричних паспортів можуть затримати - експерт

П'ятниця, 31 жовтня 2014, 15:47

Процес видачі біометричних паспортів в Україні може не розпочатися 1 січня 2015 року, як це було обіцяно.

Про це заявив заступник керівника правління Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук в ході прес-конференції в п'ятницю в Києві, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Державна міграційна служба фактично завалила політику підготовки до візової лібералізації щодо видачі закордонних паспортів", - заявив експерт.

За його словами, основна причина в тому, що "бізнес-інтереси заробляння коштів на видачі паспортів, які супроводжують цей процес, перемагають здоровий глузд".

"Україна може не отримати безвізовий режим з Європейським союзом зі своєї вини, бо ми не готові до видачі цих паспортів", - сказав Тимощук.

Як повідомила начальник управління Центру надання адміністративних послуг апарату виконавчого органу Київської міськради Тетяна Шамрай, в столиці України діють 11 центрів з наданням адмінпослуг, а видає закордонні паспорти, за її словами, тільки один.

Вона зазначила, що центри забезпечені спеціальним обладнанням для видачі закордонних паспортів, "але досі ми не досягли з Міграційною службою взаєморозуміння, щоб ці послуги надавалися через центри".

"Одинадцять центрів готові до того, щоб приймати і видавати закордонні паспорти, і тільки один працює за надання цієї послуги", - підкреслила вона.

Шамрай також повідомила, що в київських центрах також є обладнання для видачі біометричних паспортів, проте вона не змогла сказати, чи зможуть з 1 січня 2015 року центри з надання адмінпослуг в Києві надавати дану послугу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Більш проєвропейські Нідерланди: які зміни анонсує новий уряд Рютте

Попри збереження старої коаліції, новий уряд Нідерландів обіцяє змінити свій курс щодо поглиблення європейської інтеграції та розширення ЄС.

Настав час змінити політику Берліна щодо РФ: звернення німецьких експертів до уряду

Якщо Берлін обмежуватиметься символічними реакціями на ревізіоністські авантюри РФ – це лише спокушатиме Кремль на нові неприйнятні кроки...

Найгірший з принців: як син Єлизавети II підставив британську монархію

У британській королівській родині стався ще один скандал. Проте тепер Букінгемському палацу довелося піти на безпрецедентні заходи.