В Угорщині - протести проти "друга Кремля" Орбана. Штурмували парламент

Фото, відео
Вівторок, 18 листопада 2014, 08:30

Минулої ночі в столиці Угорщини відбувся багатотисячний мітинг, мали місце спроби штурмувати будівлю Парламенту.

Про це повідомляють угорські та світові ЗМІ.

Телекомпанія BBC передає, що у протестах проти уряду Віктора Орбана взяли участь близько десяти тисяч людей. Водночас фото- та відеоматеріали з місця події дозволяють припустити, що кількість мітингуючих була більшою.

http://valasz.hu/ 

Як зазначає Reuters, Орбана звинувачують у працевлаштуванні корумпованих державних службовців та прокремлівській політиці.

Протестуючі скандували: "Орбан, йди!" та тримали плакати з гаслами: "Ми не платитимемо податок злочинцям". Вони також скандували: "Європа, Європа!".

Протести одночасно пройшли щонайменше в 20 інших містах Угорщини, але в Будапешті вони були наймасштабнішими.

Ініціаторами протестів стали профспілки, їх підтримала опозиція. Кілька опозиційних політиків були у натовпі, проте на мітингу не було партійної символіки на прохання організаторів.

Багатотисячні протести в Будапешті (фото - hvg.hu)

Офіційна частина протесту – з виступами політиків та профспілкових лідерів – закінчилася після сьомої години вечора за місцевим часом, зазначає угорське видання Blikk, однак мітингуючі не розійшлися.

Багатотисячний натовп прорвав огорожу та підійшов впритул до парламенту.

 

Поліція була готова до такого розвитку, будівлю оточив спецназ. Після короткого силового протистояння та спроб прорвати поліцейське оточення спецназ відкинув мітингуючих трохи далі від будівлі.

Варто зазначити, що переважна частина мітингуючих не підтримала штурм, але люди не розходилися. До активних дій вдавалася лише незначна частина мітингу.

Після 22.00 протестна активність суттєво знизилася, зазначає valasz.hu.

До полуночі люди розійшлися з площі перед парламентом, однак чимало з протестувальників, відходячи, викрикували: "Ми ще повернемося".

 

Угорські ЗМІ зазначають, що протистояння з поліцією обійшлося без затримань.

Нагадаємо, прем'єрство Орбана відзначилося багатьма вкрай суперечливими законодавчими ініціативами.

У жовтні через масові протести сотень тисяч угорців Орбан був змушений заморозити свої плани щодо запровадження податку на інтернет. Уряд хотів ввести податок у розмірі 150 форинтів (близько 50 євроцентів) на гігабайт переданих даних. Сплата для приватних осіб мала становити максимум 700 форинтів (близько двох євро) на місяць.

Критики закидали Орбану та його партії Fidesz, що в такий спосіб вони намагаються послабити опозицію та їхні ЗМІ, для яких інтернет часто є одним з головних медіа.

Окрім того, повідомлялося, що США заборонили в´їзд низці угорських чиновників, які підозрюються в корупції.

Раніше в листопаді в Будапешті вже проходили масові протести проти корупції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.