США мають намір розмістити танки у Східній Європі

Середа, 26 листопада 2014, 09:26

Найближчими роками США планує розмістити в країнах НАТО близько 150 танків та інших броньованих машин, частина з них буде розміщена у Східній Європі.

Про це заявив командувач сухопутних військ США в Європі генерал-лейтенант Фредерік Бен Ходжес, повідомляє литовське видання Delfi.

Танки США в Європі будуть розміщені в рамках операції Atlantic Resolve, мета якої - посилення безпеки країн Балтії та Польщі в контексті агресивної політики Москви на сході України.

Майже 50 одиниць бронетехніки вже направлені до Європи, а ще 100 танків M1 "Абрамс" і бойових машин піхоти "Бредлі" планується переправити до Німеччини і, можливо, інших країн, розповів в телефонному інтерв'ю інформаційному агентству AFP Фредерік Бен Ходжес.

"Солдати приїдуть, проведуть навчання і поїдуть. Техніка залишиться в Європі", - пояснив американський генерал.

За його словами, це буде "набагато дешевше", ніж возити танки "туди-сюди через Атлантичний океан". Крім того, таке розміщення техніки підвищить ефективність маневрів біля східних кордонів НАТО.

Ходжес пояснив, що найближчим часом висловить свої рекомендації про розміщення частини цієї бронетехніки в якійсь із держав Східної Європи.

"Я оціню можливості. В тому числі і можливість розміщення бронетанкової роти чи батальйону в таких місцях, як країни Балтії, Польща, Румунія, Болгарія", - розповів генерал.

Нагадаємо, раніше в НАТО заявляли про впевненість у здатності альянсу захистити всіх своїх членів, якщо агресію Росії не спинять в Україні і вона перекинеться на країни Балтії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.