Горбачов спростував Путіна: НАТО не обіцяло не розширюватися. Це - міф

Неділя, 9 листопада 2014, 08:50

Колишній президент СРСР Михайло Горбачов називає неправдивими заяви російських лідерів та ЗМІ про те, що представники НАТО обіцяли не розширюватися на Схід після падіння Берлінської стіни.

Про це Горбачов заявив в інтерв'ю німецькому телеканалу ZDF у суботу, 8 листопада.

"Це міф, дійсно. До його створення доклала руку преса", - зазначив колишній радянський лідер.

Горбачов підкреслив, що в переговорах із західними лідерами радянське керівництво навіть не піднімало питання про такі гарантії.

"В той час існувало НАТО і ще існував Варшавський договір (об'єднував країни на схід від альянсу). Так що було записувати (в домовленостях)?", - пояснив він

Як відомо, першоджерелом інформації про те, що в 1990 році альянс нібито дав, а потім - порушив обіцянку на розширюватися на Схід, був президент Росії Володимир Путін. Цей аргумент він використовував для виправдання анексії Криму.

"Нам обіцяли, що після об'єднання Німеччини НАТО не буде розширюватися на Схід, - заявив він на прес-конференції 17 квітня. - Проте потім почалося розширення спочатку за рахунок колишніх країн Варшавського договору, а потім - за рахунок країн колишнього СРСР"

Існування такої домовленості спростовували також офіційні представники Німеччини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.