В Молдові перемогла проєвропейська коаліція. "Спрацювали" закордонні дільниці

Понеділок, 1 грудня 2014, 08:15

На парламентських виборах в  Молдові з невеликою перевагою перемагає прозахідна коаліція. Між тим найбільше мандатів матиме прокремлівська Партія соціалістів, головним гаслом якої було приєднання Молдови до Митного союзу.

Про це повідомляє телекомпанія Publika.md за результатами підрахунку 87,7% протоколів.

Соцпартія отримала 21,6% голосів, комуністична партія - на третьому місці з 17,83%. Водночас три прозахідні партії, які сьогодні формують коаліцію та виступають за зближення з ЄС, сумарно отримали більше голосів (ліберал-демократи - 19,3%, демократи – 15,76%, ліберальна партія – 9,38%)

Таким чином, сили проєвропейської коаліції матимуть 54 мандати, ліві сили – 47 мандатів, підрахувало молдавське видання Newsmaker. Всього в парламенті Молдови 101 депутат.

Одним з ключових складових перемоги проєвропейського вектору стало голосування молдовських заробітчан.

Законодавство Молдови дозволяє проводити голосування за кордоном за межами дипломатичних представництв і не обмежує кількість дільниць в одній країні. ЦВК вирішив відкрити 25 дільниць в Італії, 11 – в Румунії і лише 5 – в Росії, хоча в останній кількість молдовських заробітчан є найбільшою.

Newsmaker наводить підсумки голосування на дільницях в Румунії, проросійські партії отримали там 1-2%.

За підсумками виборів у Молдові, напевно, збережуться проєвропейська коаліція та уряд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.

Дмитро Кулеба: Перемогою для України буде визволення Криму і Донбасу

"Європейцям знадобилася війна, щоб визнати, що ми - одні з вас. Знадобилося побачити, як нас вбивають, катують і гвалтують".

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"