В Литві узаконили відключення інтернету без рішення суду

Четвер, 11 грудня 2014, 18:00

З січня в Литві буде створено Національний центр комп'ютерної безпеки, а також узаконена можливість відключити інтернет в разi виникнення підозри у незаконній діяльності користувача.

Це передбачено у прийнятому парламентом Литви законі про кібернетичну безпеку, повідомляє Delfi.lt.

Згідно із законом, споживачеві можуть відключити засоби зв'язку на 48 годин без санкції суду, якщо використовуване ним інформаційне обладнання або технології зв'язку ймовірно беруть участь у злочинній діяльності.

Для цього поліція повинна дати мотивовані вказівки, відключення на триваліший строк можливе лише за санкцією суду.

Поліція також зможе дати мотивовані вказівки постачальникам зв'язку та послуг серверів зберігати інформацію, завдяки якій можна встановити тип використаного обладнання зв'язку, технічні засоби і час застосування.

Окрім того, може бути вказано зберігати інформацію, яка допомогає ідентифікувати абонента, його поштову адресу, визначити географічне положення, телефон або інший номер доступу, інформацію про його рахунки і здійснені платежі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?