Енергетичне співтовариство вимагає скасувати монополію "Нафтогазу"

Четвер, 11 грудня 2014, 19:16

Секретаріат Енергетичного співтовариства наполягає на негайному скасуванні Україною обмежень на внутрішньому ринку природного газу.

Про це йдеться у повідомленні секретаріату ЕС.

"Постанови Кабінету міністрів №596 від 7 листопада і №647 від 26 листопада 2014 року створюють преференції для державного "Нафтогазу" і порушують законодавство Енергетичного співтовариства, і секретаріат наполягає на їх негайному скасуванні", - йдеться в повідомленні.

Як відзначають в ЕС, дії українського уряду суперечать Договору про енергетичне співтовариство, Угоді про асоціацію з ЄС, завдають шкоди репутації, яку Україна отримала в якості надійного партнера в питанні транзиту газу.

"Секретаріат підготував і надав на розгляд української влади законопроект про газ, що передбачає, зокрема, захисні заходи. Закон, що відповідає Третьому енергопакету ЄС, повинен бути прийнятий якнайшвидше", - йдеться в повідомленні.

В ЕС підкреслюють, що мають повне уявлення про політичні і фінансові проблеми України, але будь-які пільги для держкомпаній і накладення соціальних зобов'язань на приватні компанії повинні бути тимчасовими, виправданими міркуваннями громадської безпеки, пропорційними і не дискримінаційними.

В секретаріаті наголосили, що найбільша проблема в газовому секторі полягає в регульованих цінах на енергоносії, що є неприйнятним.

Нагадаємо, в Енергоспівтоваристві критикували уряд Яценюка за повернення монополії "Нафтогазу" з допомогою постанови Кабінету міністрів №596.

Цією постановою Кабінет міністрів повторно легалізував монополію державної компанії "Нафтогаз України" над імпортом і поставками природного газу в країну, не надавши належного роз'яснення причин такого втручання в діяльність ринку. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Точка неповернення: як Україна остаточно змінила стратегію у відносинах із Грузією

Стан відносин України та Грузії зараз на найнижчому рівні з відновлення незалежності у 1991 році.

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.