Під впливом РФ Угорщина, Італія та Кіпр можуть ветувати санкції

П'ятниця, 12 грудня 2014, 08:44

Росія лобіює в столицях найбільших своїх симпатиків – Угорщини, Італії та Кіпру – питання накладення вето на продовження санкцій щодо РФ наступного року.

Про це повідомляє видання Euobserver з посиланням на власні джерела.

Термін дії перших двох хвиль обмежувальних заходів щодо посадових осіб України і Росії закінчуються у березні та квітні 2015 року відповідно. Найболючіші санкції – щодо російських банків та енергетичних компаній – закінчуються в липні.

Держави-члени мають на основі консенсусу прийняти рішення про їхнє продовження, і якщо одна або декілька з них будуть проти, санкції проваляться.

Москва у цьому питанні орієнтується на Будапешт, Нікосію, Рим як своїх найвірогідніших союзників, повідомило одне з джерел ЄС, що беруть участь в початку переговорів щодо продовження санкцій.

"Росіяни активно працюють у різних столицях", - сказало джерело, називаючи всіх трьох основними мішенями РФ.

"Я був би дуже здивований, якби Росія не лобіювала питання санкцій в Будапешті, Нікосії або Римі, а також в Берліні", – зазначило інше джерело.

"Як очікувалось, оновлення цих санкцій не зустріне жодної небезпеки. Але тепер все, здається, не так просто, деякі країни наполягають на ширшій дискусії про російські санкції в березні", - сказав співрозмовник Euobserver.

Дипломатичні джерела повідомили, що хитку позицію має також Чехія.

При цьому в МЗС Кіпру Euobserver повідомили, що засуджують будь-які дії, які порушують суверенітет і цілісність країни:

"Ми підтримали дипломатичне вирішення конфлікту, розглядали як інструмент обмежувальні заходи, які не є метою. Разом з партнерами по ЄС будемо постійно переглядати ситуацію і приймати рішення на основі консенсусу".

В Італії зазначили, що її позиція була висловлена главою МЗС Паоло Джентіліоні, який сказав, що поважає санкції, оскільки вони слугують "політичному вирішенню" конфлікту.

В Угорщині від коментарів відмовились.

В той же час санкції щодо компаній, що діють в анексованому Росією Криму, які мали бути запроваджені в понеділок, коли глави МЗС ЄС зустрінуться з українськими прем’єром та главою МЗС у Брюсселі, можуть бути відкладені.

Джерело ЄС повідомило, що є загальна згода у цьому питанні, але деякі країни намагаються викроїти "винятки ... диявол криється в деталях".

Однак джерела зазначають, що ці санкції можуть бути готові до кінця наступного тижня, коли лідери зберуться на останній цього року саміт і коли Брюссель має відвідати президент України Петро Порошенко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ЄС планує розширити санкції щодо туристичної та енергетичної галузей Криму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: