Швеція оголосила про перепідготовку резервістів через російську загрозу

П'ятниця, 12 грудня 2014, 08:59

Шведський уряд оголосив про наміри провести перепідготовку громадян, які раніше служили у збройних силах, щоб збільшити обороноздатність країни на фоні російської агресії в Україні.

Про це заявив міністр оборони Швеції Пітер Хультквіст в ефірі телекомпанії SVT, повідомляє видання The Local.

"Світ змінився в негативному ключі", - сказав Пітер Хультквіст.

В якості виправдання для планів перепідготовки він навів переозброєння Росії, анексії українського Криму і збройний конфлікт на сході України.

 Таке рішення шведського уряду означатиме, що близько 7500 осіб, які служили у шведській армії з 2004 року можуть викликати на місячні повторні навчання.   

"Збройні сили будуть здатні здійснювати комплексні військові приготування, які приведуть до збільшення оперативного потенціалу", - пояснив Хультквіст.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Швеція посилить оборонні можливості країни і буде прагнути до тіснішої військової співпраці з НАТО, але вступати в Альянс не збирається.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?