Медвєдєв погрожує Україні проблемами у випадку виконання асоціації

Понеділок, 15 грудня 2014, 08:31

Погіршення наших відносин України з РФ неминуче у разі застосування Угоди про асоціацію  з ЄС у тому вигляді, в якому вона підписана.

Про це написав у своїй статті для Независимой газеты прем´єр-міністр РФ Дмитро Медвєдєв.

За його словами, про такий розвиток подій Росія вже попередила Україну.

"За деякими оцінками, українська економіка буде щорічно втрачати мінімум 33 млрд дол. Росія буде захищати інтереси своїх виробників і ринки", - наголосив він.

Як відзначив російський прем´єр, РФ запустила систему моніторингу за виконанням економічної частини Угоди про асоціацію України з ЄС, щоб відстежувати можливу появу на російському ринку за демпінговими цінами товарів ЄС під виглядом українських.

"У список для контролю потрапила практично вся українська продукція - від свинини до кораблів. У разі виявлення таких "українських" товарів вони будуть обкладатися відповідним митом, щоб захистити своїх товаровиробників від недобросовісних конкурентів", - написав Медвєдєв.

Окрім того, на його думку,  наближення Україною її нормативно-правової бази до норм ЄС приведе до "різкого скорочення інформаційного обміну між митними службами України та РФ".

Нагадаємо, 16 вересня Верховна рада України та Європарламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію Україна-ЄС.

З 1 листопада почалося її так зване тимчасове застосування.

Водночас, 29 вересня Рада ЄС із загальних питань після трьосторонніх переговорів Україна-ЄС-РФ  офіційно прийняла рішення про перенесення початку імплементації угоди про ЗВТ Україна-ЄС, яка є частиною Угоди про асоціацію, на 1 січня 2016 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua