Комітет ПАРЄ погодився позбавити росіян права голосу до квітня або до червня

оновлено
Середа, 28 січня 2015, 16:23

Моніторинговий комітет  Парламентської асамблеї Ради Європи ухвалив низку поправок по резолюції щодо України, які суттєво змінили її зміст. Підтримку більшості здобули дві альтернативні поправки, які позбавляють росіян права голосу.

Про це "Європейській правді" повідомили джерела, що повідомлені про результати розгляду.

За першою з них, вже в квітні, на початку наступної сесії, асамблея зобов’язана ще раз розглянути російське питання. В разі, якщо російська сторона не "продемонструє відчутний прогрес", представники РФ мають бути позбавлені голосу та виключені до кінця року, йдеться в рішенні комітету.

В пленарний зал буде винесено декілько альтернативних варіантів - або росіяни продовжують працювати до квітня, після чого їх повноваження будуть переглянуті; або вони будуть позбавлені голосу до квітня з правом повернути повноваження, або ж їх позбавляють права голосу до червня на точно таких умовах.

Попередній м'який варіант, за яким, санкції щодо росіян мали бути відкладені на півроку, відкинутий депутатами.

В погоджених змінах до проекту резолюції прописані жорсткі умови, які мають виконати росіяни. Серед них – відмова від незаконної анексії Криму, виконання мінських домовленостей, негайне (за 24 години) звільнення Надії Савченко, а також відвід військ з Молдови та Грузії.

Дану формулу підтримало 2/3 голосів Бюро ПАРЄ.

Це дає дуже високий шанс, що ввечері один з варіантів компромісу буде затверджено в пленарному залі.

Як повідомляла "Європейська правда", у разі позбавлення права голосу росіяни погрожували залишити Асамблею, а згодом, можливо, і Раду Європи. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.