Клімкін: ми кілька разів хотіли зупинити переговори у Мінську

П'ятниця, 13 лютого 2015, 11:18

Україна разом з Францією та Німеччиною кілька разів були готові зупинити перемовини у Мінську, але врешті вирішили спробувати домовитись з Росією.

Про це виступаючи в парламенті розповів голова МЗС  УкраїниПавло Клімкін.

За його словами, переговори у Мінську йшли дуже складно і кілька разів були дуже близькими до зриву.

"Я не хочу приховувати, що декілька разів під час 17-годинних переговорів було бажання і у нас, і у наших друзів з Німеччини і Франції припинити ці переговори. Врещті-решт це було спільне рішення вийти на домовленості, які ви всі бачили", - розповів Клімкін.

За його словами, Порошенко розповів членам Європейської Ради про суть цих домовленостей і отримав підтримку ЄР щодо їхнього виконання.

"Підтримку саме з метою виконання цих домовленостей, а не з метою з'їхати з їх виконання. Оскільки такі спроби, звичайно, будуть, починаючи з пункту припинення вогню і завершуючи мирним процесом", - заявив глава МЗС.

Як відомо, Тристороння контактна група 12 лютого домовилась зупинити вогонь на Донбасі, відвести важке озброєння і почати політичний діалог з "окремими районами".

"Українська правда"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?