Третина працівників російських дипустанов у Швеції є шпигунами – шведська розвідка

Середа, 18 березня 2015, 15:29

Росія проводить великі шпигунські операції в Швеції, використовуючи третину свого дипломатичного персоналу в країні для збору розвідувальної інформації.

Про це заявив головний аналітик Служби державної безпеки Швеції (СЕПО) Вільгельм Унге, повідомляє Associated Press.

Унге охарактеризував російських шпигунів як "високоосвічених і часто молодших, ніж у радянський час. Вони енергійні, цілеспрямовані і соціально активні".

За його словами, СЕПО в минулому році запобігла неодноразовим намаганням Росії отримати шведські технології для своїх збройних сил.

Коментар Унге був озвучений після того, як СЕПО оприлюднила щорічну доповідь, в якій визначила Росію як "найбільшу загрозу розвідки Швеції".

Російські дипломати у Швеції поки ніяк не коментували цю заяву.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.