Угорщина домовилася з ЄК про імпорт ядерного палива з Росії

Середа, 25 березня 2015, 12:34

Угорщина погодила з Європейською комісією проект постачання ядерного палива для атомної електростанції "Пакш" із Росії.

Про це заявив представник адміністрації прем'єр-міністра Угорщини Янош Лазар після переговорів з єврокомісаром з питань клімату та енергетики Мігелем Аріасом, повідомляє Index.

"Європейська комісія почула зауваження Угорщини, і зараз вирішується питання щодо постачання палива для АЕС "Пакш" за фінською моделлю", - сказав Лазар.

За його словами, російська сторона отримає право на постачання ядерного палива для нових реакторів "Пакш" протягом десяти років.

Під фінською моделлю розуміється будівництво АЕС на сході Фінляндії російськими державними підприємствами, яке має розпочатися в 2018 році.

Раніше видання Financial Times повідомило, що Єврокомісія заблокувала угоду між Будапештом і Москвою про будівництво в Угорщині енергоблоків атомної електростанції "Пакш-2".

Угорський держсекретар Андраш Гіро Сас спростував інформацію про блокування угоди.

Пізніше Єврокомісія повідомила, що не блокувала проект будівництва АЕС в Угорщині, а йшлося тільки про умови постачання ядерного палива з Росії.

Влада Угорщини уклала контракт з російською компанією "Росатом" на проектування та будівництво двох нових енергоблоків потужністю 1200 мегават кожен на угорській АЕС "Пакш" в 2014 році.

Згідно з договором, Росія надає Угорщині кредит у розмірі до 10 млрд євро на реалізацію проекту. Загальна вартість будівництва реакторів становить 12 млрд євро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді

Тепер протяжність наземного кордону Росії та НАТО зросте більше ніж удвічі, а Балтійське море перетвориться на "внутрішнє озеро НАТО"...

Без Качинського: навіщо польська влада розпочала масштабне оновлення

Відхід з польського уряду найвпливовішого політика країни дає старт масштабній реконструкції – правляча коаліція поступово починає готуватися до наступних парламентських виборів.

Розкол через Україну: як російська агресія змінила політику Італії

З політичної сцени Італії поступово йдуть ті політики, які довгі роки вважалися провідниками інтересів РФ та особисто Путіна.