Бюро нацбезпеки Польщі: НАТО має бути готовим до гібридної війни

Вівторок, 3 березня 2015, 12:48

НАТО мусить бути готовим до відбиття агресії, оскільки "поріг відкритої війни у Європі знижено".

Про це сказав глава Бюро національної безпеки Польщі Станіслав Козєй, повідомляє Onet.pl.

"Мусимо підготувати себе, і переконати зробити це партнерів по НАТО, до відповіді на ризики агресії, пов’язані зі зниженням порогу відкритої війни", – сказав Козєй.

"Я маю на увазі гібридну війну, напівтаємну-напіввідкриту агресію, що про неї важко сказати, війна це чи ні. Ми повинні бути готовими впоратись з нею, і зробити це швидко", - наголосив він.

На його думку, наразі шанси на те, що військові дії зачеплять Польщу, не надто високі.

"Перетин кордону держави-члена НАТО було б дуже сміливим рішенням, оскільки альянс має надзвичайний потенціал стримування. Втягування себе у війну з НАТО було б чимось надзвичайним, однак не можна і виключати такий варіант" - зазначив Козєй.

Водночас, на його думку, якщо Росія наважиться на це, то під загрозою передусім балтійські країни.

"Швидше за все, можуть бути дії спрямовані не тільки проти Польщі, а й проти країн Балтії, де багато російськомовних меншин. Цей тип дій буде аналогічний Криму, з використанням так званих "зелених чоловічків", - сказав глава Бюро нацбезпеки Польщі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.