МЗС вже чекає в Ризі не безвізового режиму, а лише "просування до нього"

Середа, 15 квітня 2015, 10:35

Міністерство зовнішніх справ очікує, що на саміті Східного партнерства, який відбудеться в Ризі 21-22 травня, буде ухвалене рішення про "просування України до безвізового режиму"

Про це заявив міністр Павло Клімкін під час виступу на парламентських слуханнях щодо перспектив безвізового режиму.

"Ми послідовно працюємо над тим, щоби під час цього саміту було прийняте принципове рішення про просування України до безвізового режим. Звичайно, при виконанні критеріїв", - наголосив міністр.

Необхідно зазначити, що досі Україна декларувала інші очікування. Київ очікував, що в Ризі буде ухвалене політичне рішення про скасування віз, після чого лишалося б пройти лише технічні процедури для впровадження безвізового режиму.

Голова парламентського комітету з питань європейської інтеграції Ірина Геращенко також повідомила, що з рішенням про скасуванням віз є певні проблеми.

"Рішення буде формуватися з двох частин – технічна частина і політична частина. Нам необхідно добитися, щоби з технічної частини не було жодних претензій до нас. Але треба визнавати, що є політична складова рішення", - заявила вона.

За словами Геращенко, нині Київ очікує не на рішення про скасування, а про плани зі скасування в майбутньому. "Треба, щоби Україна на ризькому саміті отримала чітку відповідь – які є часові рамки скасування візового режиму", - наголосила депутат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: