Президент Німеччини назвав убивства вірмен в Османській імперії геноцидом

П'ятниця, 24 квітня 2015, 08:59

Президент Німеччини Йоахім Ґаук назвав геноцидом масове вбивство вірмен в Османській імперії сто років тому та поклав частину відповідальності за тодішні події на Німеччину.

Про це пише Німецька хвиля.

Таким чином він вийшов за межі формулювання правлячої коаліції, яке планується затвердити на засіданні Бундестагу в п'ятницю.

"У даному випадку ми, німці, маємо завдання переглянути точку зору на ті події, коли йдеться про частку відповідальності, можливо, навіть частину вини, за геноцид вірмен", - наголосив президент, маючи на увазі участь військових кайзерівської Німеччини в депортації.

Крім того, Ґаук зауважив, що "доля вірмен є наочним історичним прикладом масової розправи, етнічних чисток, вигнань і навіть геноциду, якими жахливим чином було відзначене двадцяте століття".

Раніше повідомлялось, що канцлер Німеччини виступає з а визнання геноциду вірмен.

Водночас парламент Австрії вже проголосував за таке визнання, що спричинило різко негативну реакцію з боку Туреччини, яка відкликала свого посла в Австрії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Євроінтеграція від Джонсона: що може стояти за новою ініціативою Британії

Це не перша спроба Великої Британії зібрати навколо себе групу країн, зробивши з них альтернативу Євросоюзу. Та чи потрібно це Україні?

Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном

Україна може отримати шанс скоротити черги на кордоні з усіма своїми сусідами-членами Шенгену і стати на крок ближчою до безбар’єрної Європи.

Ірландський глухий кут: як Борис Джонсон створив проблему для Британії та ЄС

Британці практично йдуть на свідому погрозу порушити міжнародне право заради уникнення конфлікту в Північній Ірландії.